خانه / یادداشت / اشاره‌ای جهت اشاره

اشاره‌ای جهت اشاره

 « اشاره ­ای جهت اشاره» 

به فراخور دوستی‌ها، دشمنی‌ها و کینه‌ورزی‌ها همیشه مانع سرعت گرفتن حرکت‌های انقلابی بوده و درصدد حذف و استحاله سرمایه اصلی هر انقلاب یعنی افراد انقلابی آن بوده است.

انقلاب اسلامی ایران، بعد از گذشت سی سال از عمر با برکت آن ، فراز و نشیب‌های فراوانی داشته است و میزان موفقیت آن در وضع موجود را باید با محاسبه تمامی تحریم‌ها، محدوددیت‌ها، جنگ‌هاو… مورد سنجش قرار داد و به این نکته توجه داشت که مسیر طی شده بخشی از راه است و باید با عزمی راسخ و اراده‌های پولادین تا منزل مقصود حرکت کرد.

آن‌چه در این بین لازم و ضروری به نظر می‌رسد این است که یکی از مهم‌ترین زیر ساخت‌های نظام سازی و تمدن‌سازی، نیروی انسانیِ ناب و اصیلی می‌باشد که گفتمان انقلاب اسلامی و آرمان‌ها و اهداف آن را به خوبی دریافت کرده باشد. پس در این برهه از زمان باید بخشی از فعالان جبهه انقلاب اسلامی از باب تکلیف، در سنگر نیرو سازی و رشد و رویش، افرادِ پیش برِ مقاصد و اهداف انقلاب اسلامی تربیت نمایند. کسانی که علاوه بر انقلابی بودن برای انقلابی ماندن و حفظ و تحقق ارزش‌های آن آگاه و تربیت شده‌اند.

۲| در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی سنگر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ماموریت اصلی خود را تمرکز بر تربیت جوانان و نوجوانانی صالح و مومن و انقلابی یافته‌ است. امری که به موازات عمر انقلاب از سابقه‌ای درخشان بر خوردار است،برهه‌ای در پیروزی انقلاب اسلامی‌، برهه‌ای در جنگ و نبرد، برهه‌ای در پیشرفت علم و سازندگی و امروز هم در تحقق دولت و کشورِ تمدن اسلامی.

هر انجمن اسلامی در مدرسه یک سنگر فرهنگی است و هر عضو از اعضای انجمن‌اسلامی صاحب نقش و مسئولیتی مهم،در خودسازی و فعالیت در محیط پیرامون است. بی شک باید به این مسئله اذعان داشت که آماده‌ترین بستر برای کشف و رشد و تربیت سرمایه‌های انسانی برای جبهه انقلاب اسلامی، فضای دانش‌آموزان و نوجوانان است. ضریب  اهمیت و توجه به این قشرِ از جامعه را، می‌توان از میزان سرمایه‌گذاری‌های جبهه مخالف انقلاب اسلامی در این عرصه متوجه شد.

۳| از سال‌ها پیش نماینده مقام معظم رهبری دراتحادیه،  جناب حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی‌اکبری خواستار  تلاش مجموعه در جهت  تحقق و ترویج رهنمود‌های رهبر فرزانه انقلاب  و تبدیل فرمایشات ایشان به مطالبات کلی جامعه بوده‌اند. این تبیین و ترویج باعث ایجاد گفتمانی غالب در فضای تربیت و نیروسازی از موضوع ولایت و انقلاب اسلامی خواهد شد که خود زمینه‌ساز آشنایی و ایجاد و ارتباط بین نسل حاضر با آرمان‌ها و دغدغه‌های ولایت و انقلاب اسلامی خواهد شد‌. ظرافت مسأله‌ها و مباحث طراحی شده توسط مقام معظم رهبری آن چنان است که می‌تواند محورهای مدیریت  نیروسازی  اتحادیه  باشد، تا درحوزه بصیرت و معرفت دینیِ انقلاب، شاهد رشد و ارتقاء اعضاء انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان باشد. و از طرفی به علت ناظر بودن بر مسایل اجتماعی امکان جریان سازی و برنامه‌ریزی  جهت  حضور اجتماعی و حرکت‌های انقلابی در سطح مدارس و فعالیت‌های شهری فراهم مي‌آورد.

به لطف خداوند این تبیین و ترویج فرمایشات رهبری در سطح مدارس و اعضاء انجمن‌های اسلامی در سال جاری با همکاری مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان و همت والای دفتر اتحادیه خراسان رضوی در سایه الطاف خاص امام رئوف علی بن موسی الرضا(ع) در حال تحقق است و اولین شماره از این مجموعه تقدیم ناحیه ولایت می‌گردد.

امید است مقبول افتد و بهره‌مند از دعای خیر رهبر عزیزمان گردیم انشاءا…

همچنین ببینید

وعده‌ی ملاقات (شهید ابوالفضل امین راد)

ساعت یازده شب بود كه (شهید ابوالفضل امین راد) وضو گرفت. خواهرم نگاه معنی داری …

یک دیدگاه

  1. ممنون از مطالب خوبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
30 + 2 =