خانه / کتاب / مجموعه کتاب های پرسمان نوجوان

مجموعه کتاب های پرسمان نوجوان

مجموعه کتابهای «پرسمان نوجوان» در پاسخ به پرسشهای متداول دانش‌آموزان نوجوان به همت مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان منتشر شد.

 

 

برای پاسخ‌دهی به پرسشهای اعتقادی، سیاسی و اجتماعی نوجوانان در ایام تبلیغی، مجموعه کتابهای «پرسمان نوجوان» در قالب پنج مجلد به همت پژوهشگران این عرصه در مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان، وابسته به دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان منتشر شد. این پرسش‌ها و پاسخ‌ها پس از سالها مواجهه حضوری و تبلیغ دانش‌آموزانی و پژوهش در یافتن کاملترین و قانع‌کننده‌ترین پاسخ به سؤالات آنها جمع‌آوری شده است.

 پرسشها و پاسخها در این مجموعه پنج جلدی به پنج بخش «اخلاقی و خانوادگی»، «مرگ و قیامت»، «مهدویت»، «فلسفه احکام» و «سیاسی و اجتماعی» تفسیم و پاسخ داده شده است. در مقدمه این مجموعه آمده است: «دوران نوجوانی بخشی از هفت ساله‌ی سوم عمر انسان را شامل می‌شود، این سنین زمان هویت‌سازی و آغاز شکوفایی هویت با تفکر و تحلیل از مسائل زندگی است» و در ادامه می افزاید: «رشد فکری و معرفتی در این سنین با تفکر و تعقل آغاز می‌شود و نقطه‌ی شروع تفکر، وجود سؤال یا ایجاد سؤال در ذهن نوجوان است. سؤال زمینه شک را فراهم می‌کند و در این مقطع باید کمک کرد تا نوجوان خود را از پل شک عبور دهد و به یقین برسد».

مخاطب در این کتابها با موضوع‌بندی و ترتیب‌دهی پرسشها برای سهولت در دسترسی روبروست. برای نمونه سؤالهای سیاسی و اجتماعی به چهار بخش «ولی فقیه و رهبری سیاسی»، «سیاست‌های کلان کشور»، «روحانیت و جامعه» و «دین و جامعه» تقسیم می‌شود که به سؤالات به‌روز نوجوانان در این عرصه پاسخ می‌دهد.

مجموعه پنج جلدی «پرسمان نوجوان» برای اولین بار در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه منتشر شده است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این کتاب می توانید با پیشخوان ملی کتاباران به شماره‌های ۰۲۵۳۷۸۳۱۲۱۲ و ۰۹۱۹۵۴۱۴۴۶۳ تماس بگیرید.

همچنین ببینید

کتاب بخشدار ۱۴ساله

معرفی کتاب «بخشدار ۱۴ ساله» روایت زندگی یکی از شهدای ۸ سال دفاع مقدس با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
10 + 24 =


10 + = 14