سه شنبه , ۶ اسفند ۱۳۹۸
خانه / محتوای فرقه بهائیت / تحلیلی در خصوص انتشار تصویر یک فعال سیاسی در کنار رهبران بهائی

تحلیلی در خصوص انتشار تصویر یک فعال سیاسی در کنار رهبران بهائی

«تحلیلی در خصوص انتشار تصویر یک فعال سیاسی در کنار رهبران بهائی»

⚜⚜⚜⚜⚜⚜

انتشار این مطلب لزوما به معنای تأیید صد در صدی محتوای آن نمی باشد.

کار بسیار برنامه‌ریزی شده‌ای است با سوءاستفاده از روحیات خانم فائزه رفسنجانی. از هم‌بند کردنش با این بانوان بهائی باید تحلیل شود، که چه کسانی آن را طراحی کرده‌اند، تا امروز و در فضای کنونی منتشر کردن عکسش با بهائیان در اتاقی که تصویر عبدالبهاء بر دیوار نصب شده. یعنی، با حملات از سوی امثال رسایی مسئله بهائیت را عمیقاً پیوند زده‌اند به جناح‌بندی‌های سیاسی روز.

در زمان «نهضت جنگل» فرقه بهائی به عنوان پیمانکار سرویس اطلاعاتی بریتانیا فعالیت نفوذی و تخریبی علیه نهضت را بطور تقریباً انحصاری به دست داشت و  عملکردش در تکاپوی شبکه گسترده‌ای تجلی می‌یافت که برغم تظاهرات «انقلابی» و «چپ» در زمان نهضت بعدها تعلق‌شان به فرقه بهائی عیان شد. برجسته‌ترین چهره این جریان احسان‌الله خان دوستدار، از خانواده بهائی دوستدار ساری، بود که «کودتای سرخ» را علیه میرزا کوچک خان سازمان داد. بعداً همین شبکه در کودتای ۳ اسفند ۱۲۹۹ نقش داشت. 

تصور می‌کنم فرقه بهائی همان عملکرد را در قبال جمهوری اسلامی به عنوان «پیمانکار» عهده‌دار شده وگرنه رفتار تحریک‌آمیز بیت‌العدل در قبال جمهوری اسلامی غیرقابل توضیح است. دستور به «انکشاف» یعنی عدم تقیه بخش علنی تشکیلات بهائیت، در عین اختفای اکید بخش مخفی آن، حجم سنگین خرابکاری علیه جمهوری اسلامی و تلاش برای داغ کردن کیس حقوق بشر ۱۸۰ درجه مغایر است با سیاست بیت‌العدل در زمان پهلوی که دستور بر تقیه اکید بود. 

حزب بهائیت، که در آلمان خود را به عنوان «ان. جی. ئو.» معرفی می‌کند به دلیل سیاست‌های سخت‌گیرانه دولت آلمان در قبال «کالت‌ها»، می‌خواهد خود را در ایران به زور به عنوان «دین» تحمیل کند. بهائیت «دین» نیست و، طبق تعاریف مرسوم و مقبول، هیچ یک از مختصات جنبش‌های جدید دینی را دارا نیست بلکه تمامی مختصاتی را داراست که برای «کالت» به عنوان فرقه بسته و متمرکز دارای اهداف مالی و سیاسی بیان می‌شود. «دین» دارای تشکیلات متمرکز و آمرانه و «انضباط آهنین» نیست. این‌ مختصات فرقه‌هایی است که بمثابه کانون‌های قدرتمند مالی- سیاسی عمل می‌کنند. ثروت افسانه‌ای که خاندان‌های سرشناس گرداننده فرقه بهائی در سده بیستم میلادی از طریق یپمانکاری ارتش‌های بریتانیا و آمریکا در جنگ‌های اول و دوم جهانی و سپس رانت‌های دولتی در حکومت پهلوی کسب کردند، و بخش عمده آن به ایالات متحده آمریکا و کانادا و اروپای غربی منتقل شده، نتیجه کارکرد کالت‌گونه این فرقه است.

عبدالله شهبازی

همچنین ببینید

شيوه برخورد با مخالفان

شيوه برخورد با مخالفان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + 8 =