خانه / مدیریت / با حضور مدیر فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان؛ منظومه فکری و تربیتی اتحادیه در همایش راه روشن تشریح شد

با حضور مدیر فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان؛ منظومه فکری و تربیتی اتحادیه در همایش راه روشن تشریح شد

مدیر مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان قم در همایش راه روشن با تشریح منظومه فکری و تربیتی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به ایراد سخنرانی پرداخت.

 

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، حجت الاسلام والمسلمین جلالی مدیر مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان قم در جمع مسئولان و معاونان استان‌ها گفت: منظومه مجموعه‌ای جامع از اهداف تربیتی با اولویت‌بندی و ارزش‌گذاری است.
وی گفت: مهمترین سوالی که در منظومه مطرح می‌شود این است که چرا تلاش‌های تربیتی بی ثمر است چرا حرکت در امور تربیتی کند انجام می‌شود و این سوال بزرگترین سوالی است که در منظومه مطرح می‌شود و منظومه فکری تربیتی به این سوال‌ها پاسخ می‌دهد مهمترین عامل عدم موفقیت در اهداف تربیتی سه عنصر است که نبود اهداف جامع، اولویت‌بندی شده و ارزش‌گذاری شده می‌تواند باعث بی‌ثمری تلاش‌ها در موضوع‌های تربیتی شود.
مدیر مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان قم گفت: مسیر تحقق اهداف برای مدیران، برنامه‌سازان، خلاصه می‌شود در اهداف آموزشی، اهداف تربیتی، اهداف برنامه‌ای، اهداف مشاوره‌ای و اهداف مطالعاتی.
وی گفت: یکی از اهداف زیر بنایی تربیتی فرهنگ مطالعه است اگر یک مربی روی این هدف برای متربی کار کند می‌تواند به بیشترین اهداف تربیتی برسد بدترین نوع تنبلی، تنبلی در مطالعه است.
حجت الاسلام والمسلمین جلالی خاطرنشان کرد: اولویت‌بندی و ارزش‌گذاری بسیار حائز اهمیت است زیرا امکان سرمایه‌گذاری متمرکز بر اساس اولویت‌ها و ارزش‌ها  و زمینه‌سازی برای ارزیابی دقیق در حوزه تربیت محقق می‌شود و از سوی دیگر پیگیری متعادل اهداف تربیتی مطابق ارزش‌گذاری و درک درست از مسیر تحقق اهداف تربیتی بر اساس اولویت‌ها ایجاد می‌شود.
مدیر مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان قم گفت: ساختار منظومه شامل ساحت انسانی، محورهای ارتباطی، اولویت‌بندی و ارزش‌گذاری اهداف تربیتی می‌شود که ساحت انسانی به ابعاد و شئون انسانی بر می‌گردد و محورهای ارتباطی به خداوند، خود، دیگران و جامعه خلاصه می‌شود و ساختار سوم به اولویت‌بندی و ارزش‌گذاری برنامه‌ها و اهداف تربیتی اختصاص می‌یابد.

 

 

 

همچنین ببینید

برگزاری جلسه هفتگی نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی با مدیر مرکز آینده سازان

جلسه هفتگی ارائه گزارش فعالیت های مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان با نماینده مقام معظم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
27 + 3 =