چهارشنبه , ۹ بهمن ۱۳۹۸

نیت

 

  1. هنگام حضور و مشارکت در مراسم عزاداري، در هر لحظه و هر فعاليتي به ياد داشته باشيد که چرا به آستان امام حسين(علیه السلام)آمده‏ايد و چه عواملي باعث حضور شما در اين جمع شده است؟
  2. سخنرانان و نوحه‌سرايان نيز سعي نمايند ضمن توجّه دادن مردم به نيّت، اهميّت خلوص و پاکي نيّت ‏را تذکر دهند.
  3. از مقايسه خود با ديگران چه در حالت فردي و چه در حالت گروهي اجتناب کنيد. يادتان باشد، آنچه مهم است نيّتِ ‏کار است نه زرق و برق آن! مثلاً ديده مي‏شود که گاه گروه‌ها و دسته‏هاي عزادار به خاطر چشم و هم‌چشمي با يکديگر، وسايل و تجهيزاتي را همراه مي‏آورند که عملاً ضرورت چنداني ندارند. گاهي هم افراد و گروه‌ها با مقايسة فعاليّت خود با گروه‌هاي ديگر به آنها ايراد گرفته، تا تلاش و کار خود را برتر و بهتر نشان دهند. به طور حتم چنين اعمالي به نيّت ‏افراد خدشه وارد مي‏سازد.
  4. هر مشکلي که از طرف فرد يا افرادي پيش مي‏آيد و موجبات ناراحتي و دلگيري شما را فراهم مي‏کند، نبايد شما را نسبت به مراسم، بدبين نمايد. فوراً به نيّت ‏خود مراجعه کنيد وکدورت‌ها و بدبيني‏ها را از دل خود بزداييد.
  5. اين ايام، فرصت مناسبي براي فراگيري کار گروهي و مشارکتي است. به‌طور گروهي بينديشيد و به نوبة خود کوشش نماييد نيّت ‏و انگيزة حضور ديگران را در مراسم تقويت کنيد.

 

همچنین ببینید

روش كلاسداري استاد ماندگاری

اصل توجه به تفاوت‌هاي فردي اصل پنجم، اصل توجه به تفاوت‌هاي فردي دانش‌آموزان است. يكي …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 9 = 11