خانه / اخبار / حضور مدیر مرکز آینده‌سازان در اجلاس دوم دوازدهمین کنگره سراسری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان

حضور مدیر مرکز آینده‌سازان در اجلاس دوم دوازدهمین کنگره سراسری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان

مدیر مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان در اجلاس دوم دوازدهمین کنگره سراسری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان حضور پیدا کردند.کنگره سراسری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، محلی برای تجمع،هم‌اندیشی، تبادل تجربیات دانش‌آموزان فعال در اتحادیه انجمن‌های دانش‌آموزی از سراسر کشور است.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه طی سخنانی در این کنگره، با تاکید بر اینکه مبانی عزت در نوجوانی و جوانی ساخته می‌شود، گفت: سعی کنید مبانی عزت را در دروان نوجوانی برای خود فراهم کنید چرا که این مقطع زمانی فرصت مناسبی برای خودسازی شما دانش آموزان حاضر است.
وی ادامه داد: در شرایطی که ذهن، روان، جان و میدان آماده، محیط گفتمانی مهیا و حجت تمام شده است باید مبانی عزت را در شخصیت خود فراهم کنید. اگر فردی بتواند چنین مبانی را فراهم کند عزیز خواهد شد و خداوند نیز مومن عزیز را دوست خواهد داشت. بنابراین فرصت حضور در انجمن‌های اسلامی دانش آموزشی و فعالیت در چنین جمع مومنانه را مغتنم شمارید تا در تحقق چنین مسیری کمک کننده شما باشد.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزی مقدمه اصلی دست یابی به عزت را اطاعت از خداوند برشمرد و افزود: اگر فردی خواهان دست یابی به عزت اصلی است باید مطیع پروردگارش باشد.
حجت الاسلام و المسلمین حاج علی‌اکبری بردباری، استقامت، صبر، زهد، قناعت، شجاعت و عفت را به عنوان مبانی تامین کننده عزت در شخصیت افراد دانست و گفت: در جامعه مومنان چرخه تربیت باید مبتنی بر عزت فعال باشد.
منبع عزت امام حسین(ع) است
وی منبع عزت را امام حسین(ع) معرفی کرد و افزود: به روز شده این منبع امام خمینی(ره) است که عزت را برای جامعه ما به ارمغان آوردند و به روزتر شده آن نیز مقام معظم رهبری هستند که هم اکنون پرچم دار عزت اسلامی است.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی از راهکار تقویت اراده سخن به میان آورد و گفت: راهکار تحقق این مهم تنها یک کلمه و آن هم مخالفت با نفس است. ما اگر بتوانیم به خواسته‌های نفسانی خود نه بگوییم به همه جا خواهیم رسید.
حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی‌اکبری با تاکید بر اینکه رمز اطاعت از حق مخالفت با نفس است، بیان کرد: شما جوانان هر چه به نفس خود نه بگویید مسلما به خداوند لبیک گفته‌اید بنابراین سعی کنید هر چه بیشتر بر روی عزم و اراده خود کار کنید.

 

همچنین ببینید

الیتام درد روانی و روان پریشی در دین

در شرایط بحرانی شاید بیشترین چیزی که درگیر این اتفاق هست روان و ذهن انسان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
6 + 22 =


1 + 7 =