سه شنبه , ۸ بهمن ۱۳۹۸
خانه / پرونده ویژه نه دی / معرفی کتاب “من مدیر جلسه هستم”

معرفی کتاب “من مدیر جلسه هستم”

آقا وقتی رو تعیین کرد اعضای ستادها صحبت کنن. بعد خودش شروع کرد به صحبت، «بسم الله الرحمن الرحیم، من خودم مدیر جلسه هستم، این جلسه رو خودم می گردونم و می خوام گوش بدم. دوستان هم هر کی هر مطلبی داره، راحت بگه».
همه مونده بودن کی شروع کنه و چطوری شروع کنن! در حضور آقا هم نمی شد بحث کرد، همه دلشون می خواست که نفر آخر باشن. آقا خودش فرمود: «جلسه رو چطوری شروع کنیم؟».
بعد ادامه داد: «بر اساس سن کاندیداها شروع می کنیم، کروبی، موسوی، محسن رضایی و در آخر هم احمدی نژاد…
و در جای دیگر کتاب می خوانیم:

کربلای ما کجاست؟

دومین مطلب این که، پسرم، دخترم! همه اون هایی که هی دعا می کردید، «یا لیتنا کنا معک» ای کاش با تو می بودیم، با آوینی می بودیم، با همت می بودیم، با محسن وزوایی می بودیم.

سید شهیدان اهل قلم، آقا سیدمرتضی آوینی برای ما گفته بود که به حسب آموزه دینی، هر کس که ادعای شیعه بودن داره، جبراً از تو مقطع کربلا و عاشورا عبور داده می شه، کربلای ما کجاست؟ می گن من که در کربلا خمینی نبودم، یه مقطعی متولد شدم که قطع نامه امضا شده بود، الان چیکار کنم؟ جنگ نیست!

تا پیارسال می گفتی جنگ نیست! که البته اشتباه می کردی، اگر شرایط جنگی رو ببینید، همین الان آتیش سنگین تر از آتیش کربلای پنجه! تو بازی دراز، در یک محاجه کلماتی با شهدا گفتم: آهای مجید زاد بود! زیاد به خودت ننازی؟ اگر چه که الان شهیدی و عند ربهم یرزقون، ولی ببخشید! زیاد به خودت ننازی که تخریب چی بودی؟!

مجید پازوکی! چهل _ پنجاه رده میدون مین رو رد می کردی، الان این دختر من، این پسر من، توی این عرصه هر روز از خونه میاد بیرون، تا برگرده خونه، اگر بخواد سالم برسه، چهل رده میدون مین رو رد می کنه. یعنی همین که از در خونه اومد بیرون، تا در رو خواست باز کنه، سی دی رو انداختن تو خونه. اومد خیابون، براش بوق زدن، اومد تو اتوبوس، بمباران بلوتوثه، اومد دانشگاه، اساتید فراری استخدام شده دکتر جاسبی بچه ها رو دارن بمباران می کنن، با افکار پوسیده، کتاب های منحط، پارتی ها، رفاقت های ناباب، مواد، فیلم و آن گاه رجعت به خانه.

هر روز چهل _ پنجاه رده میدون مین رو بچه باید رد کنه تا بتونه این چادر رو حفظ کنه، کی می گه جنگ نیست؟ کی احساس می کنه که تو شرایط فتنه و جنگ زندگی نمی کنه؟ هر کی این احساس رو نداره باید بره استراحت کنه، هر کی همه چی رو گل و بلبل می بینه، باید بره استراحت کنه، اما اگر داره اذیت می شه، باید بفهمه که اینها از اثرات جنگ روانی دشمن و تهاجم در انواع و اقسام و مدلشه. خاصه اون چیزی که ما امروزه اون رو Saftwar یا جنگ نرم می نامیم و بلد هم نبودیم، عین خود جنگ.

رحیم مخدومی در کتاب «من مدیر جلسه ام» به نقل از «جعفر فرجی» به گفت وگوی اعضای چهار کاندیدا با مقام معظم رهبری پرداخته است.
نویسنده در این اثر درباره برخی از مشکلات ایجاد شده در دوران فتنه اعم از «پیچیدگی های فتنه»، «حواشی مناظره» و «تهدید کاریکاتوری» پرداخته و به بیان خاطراتی از «وحید جلیلی»، «وحید یامین پور»، «مهدی کوچک زاده»، «میثم نیلی»، «حسن منصوری»، «میثم محمد حسنی»، «مازیار بیژنی»، «غلامحسین متو» و «سعید قاسمی» پرداخته است.

همچنین ببینید

بازخوانی حماسه نُه دِی به مثابه مناسک سیاسی

ما ایرانی‌ها از ابتدای انقلاب حضور مردم را در مقاطع حساس لمس کرده‌ایم، به‌طوری‌که این …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 2 =