خانه / بی عکس / معماهای ریاضی و اعدادی

معماهای ریاضی و اعدادی

معماهای ریاضی و اعدادی

 

۱ ـ دو تا دست چند انگشت دارد؟                                                                                                                    ۱۰ تا

ـ ۱۰ تا دست چند انگشت دارد؟                                                                ۵۰ تا ( معمولاً می‌گویند ۱۰۰ تا که غلط است.)

۲ ـ ۱تخم مرغ در عرض ۵ دقیقه می‌پزد، ۱۰ تا تخم مرغ در چند دقیقه می‌پزد؟                                                          ۵ دقیقه.

۳ ـ حسنی دیکته نوشت همه رو غلط نوشت پس چرا ۱۹ گرفت؟                                    چون ۱ کلمة همه را غلط نوشته بود.

۴ ـ حسنی دیکته نوشت همه رو غلط نوشت ولی ۲۰ گرفت چرا‍؟                                                    چون آقا ولی ۲۰ گرفت.

۵ ـ ۷ نفریم با ۷ سیب در یک سبد چگونه تقسیم کنیم که به هر نفر یک سیب کامل برسد و در آخر یک سیب در سبد بماند؟                                                   سیب آخر را با سبد می‌دهیم.

۶ ـ‌ ۱۰ شمع روشن داریم اگر ۵ تا را خاموش کنیم حالا چند شمع داریم؟                                                                ۱۰ شمع.

۷ ـ خیلی تند و سریع حساب کن بند پوتین چند سوراخ دارد؟                                                                                 هیچی.

۸ ـ ۱۵ تا گنشجک روی درخت نشسته اگر با یک تیر، سه تا از آنها را بزنیم و بیفتند حالا چند گنشجک روی درخت می‌ماند؟     هیچی.

۹ ـ کدام میدانی است که ۳ بازیکن دارد و ۱۲ تماشاچی؟                                                                         ساعت عقربه‌ای.

همچنین ببینید

شعر مراسم عرفه

شعر اول امروز به کوی تو گرفتار زیاد است مثل من شرمنده گنهکار زیاد است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
20 + 22 =


73 + = 83