خانه / معرفی کتاب / معرفی کتاب/ مجموعه تفسیر آفتاب

 

بی شک امام خمینی(ره) را باید احیاگر اسلام ناب محمدی در عصر معاصر دانست. حفظ انقلابی که ایشان و مردم ایران با سختی‌های فراوان به آن دست یافت، مطمئناً برای نسلی که ایشان را درک ننموده است، شاید کمی مشکل به نظر برسد. به همین جهت، اندیشۀ آن بزرگوار را باید در نسل سوم انقلاب زنده نگه داشت. آشنایی با این اندیشه، به یقین باعث عمل به آموزه‌های وی و مطالبۀ آرمان‌های مدنظر ایشان خواهد شد.

با درک این ضرورت، بسیج دانشگاه امام صادق(ع)، اقدام به انتشار کتاب هشت جلدی و کوتاه «تفسیر آفتاب» نمود، که علاوه بر روند تاریخی زندگی ایشان، مبارزات و سیر تکوین انقلاب اسلامی و اندیشۀ سیاسی-اجتماعی ایشان را به صورت منسجم، به دست دوست‌داران امام، به خصوص نسل سوم انقلاب اسلامی ایران برساند.

این مجموعه از تولد ایشان شروع شده، سپس به اتفاق‌های دوران کودکی و نوجوانی و مشروطه پرداخته است. در ادامه، درس خواندن و تدریس ایشان را بیان نموده و سپس به رژیم پهلوی و مبارزه با شاه می‌پردازد. از خصوصیات خاص کتاب، این است که در حین روایت زندگی شریف ایشان، هر جا که لازم است از سخنان و بیانات خود امام استفاده می‌گردد. بیان این نکته شاید خالی از لطف نباشد که برای تألیف این کتاب، از کتب حضرت امام، چون کشف الاسرار، تحریرالوسیله و ولایت فقیه استفاده گردیده است.

همچنین ببینید

کتاب سیزده ساله ها

کتاب ” سیزده ساله ها “، بر اساس خاطرات شهدا و ایثارگران نوجوان دوران دفاع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + = 25