خانه / اخبار / حضور دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی در هشتمین دوره آموزشی هادیان معرفت
به گزارش روابط عمومی،جناب آقای حامد علامتی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با حضور در هشتمین دوره آموزشی هادیان معرفت، در اردوگاه یاوران مهدی (عج) در جمع مبلغین برادر و خواهر به ایراد سخنرانی پرداخت.
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان همزاد انقلاب اسلامی بوده و حتی قبل از انقلاب فعالیت های خود را به صورت جزیره وار در مدارس به مربی گری چند روحانی شروع کرده بود.
وی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان را به پنج دوره تقسیم کرد و گفت: دوره اول، دوره تأسیس اتحادیه است که از حدود سال ۵۴ آغاز شده و در سال ۵۸ به فرمان امام راحل به ثمر رسید و با مجوز امام و حضور نماینده ایشان حضرت آیت الله امامی کاشانی به صورت رسمی در ۱۳ آبان ۵۸ تأسیس گردید.
علامتی خاطرنشان کرد:دوره دوم از سال ۵۹ به بعد و جریان جنگ تحمیلی بود که اتحادیه انجمن های اسلامی مدارس به عنوان تنهاترین پایگاه برای اعزام به جبهه حاضر بود که نهایتا ۱۵ هزار شهید از ۳۶ هزار شهید دانش آموز، عضو انجمن های اسلامی بودند.
وی گفت: دوره سوم با انتصاب حجت الاسلام حاج علی اکبری از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان نماینده رهبری در اتحادیه از سال ۷۹ با محوریت دو مأموریت نیرو سازی و جریان سازی آغاز گردید. حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، بستری را برای کار تربیتی و مخصوصا تربیت حماسی آماده می کند. در این دوره برنامه های فراوانی اعم از هیئت انصارالمهدی(عج)،حلقه های معرفت، طرح همکلاسی آسمانی و … رونق می گیرد.
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت:دوره چهارم اتحادیه، دوره جریان سازی بود که در این دوره برنامه هایی اجرایی اتحادیه رنگ و خوی دشمن ستیز به خود گرفت که شامل برنامه هایی همچون جهان بدون صهیونیسم، جشن تکلیف سیاسی ، جهان بدون ترور و … بود.
اما در سال ۱۳۹۷ ضرورت بازخوانی مأموریتی و بازبینی روش ها و الگوها ی فعالیت در آستانه دهه پنجم حیات اتحادیه و چهل سالگی این تشکل انقلابی بر اساس دیدگاه ها و اولویت های مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی می باشد.
وی گفت: دومین کار اساسی بعد از مباحث تربیت حماسی مبتنی بر دفاع مقدس و ارزش های اسلامی، از سال ۸۷ به بعد، طرح تعالی دختران (که بر پایه تربیت حماسی ) می باشد رونق گرفت.
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به بیان مطالب چارتی و سازمانی و شرح آن ها پرداخت که می توان به مطالبی همچون آشنایی و تعریف اسناد راهبردی، مأموریت نیرو سازی، چشم انداز ۱۰ ساله، ساختار انجمن اسلامی، آشنایی با برنامه های اتحادیه ، سامانه عقیق و مراکز اقماری اتحادیه همچون آینده سازان اشاره کرد.
لازم به ذکر است هشتمین دوره آموزشی هادیان معرفت، ویژه مبلغین به همت موسسه فرهنگی تبلیغی آینده سازان قم جهت تقویت مباحث معرفتی در اردوگاه یاوران مهدی (عج) برگزار شد

همچنین ببینید

الیتام درد روانی و روان پریشی در دین

در شرایط بحرانی شاید بیشترین چیزی که درگیر این اتفاق هست روان و ذهن انسان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 11 = 21