جمعه , ۲ اسفند ۱۳۹۸
خانه / اخبار / برگزاری میزگرد تخصصی «بررسی تربیتی بیانیه گام دوم انقلاب»

برگزاری میزگرد تخصصی «بررسی تربیتی بیانیه گام دوم انقلاب»

 

 

 

معاونت پژوهش مرکز فرهنگی تربیتی آینده­سازان، روز دوشنبه؛ ۹/۲/۹۸، در راستای طرح تبیان، با دعوت از جناب حجه­الاسلام بغدادی، میزگرد تخصصی «بررسی تربیتی بیانیه گام دوم انقلاب» را برگزار نمود.

حجت الاسلام بغدادی در این نشست، بر نگاه راهبردی مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد تمدن اسلامی تنها راه رسیدن به ظهور است، تأکید کردند.

ایشان منظومه تربیتی خاصی را برای رهبری معظم انقلاب اسلامی برشمردند که در آن عظیم­ترین گهواره تربیت توده­ها، عبارت است از تمدن. بنابراین اگر تمدنی اسلامی شکل بگیرد، توده مردم با تربیت اسلامی رشد خواهند کرد و بستر آمدن مهدی موعود (عج) آماده خواهد شد.

حجه­الاسلام بغدادی، با استناد به قضایای تاریخی و جلد اول صحیفه نور، قیام و انقلاب حضرت امام خمینی (ره) را برای رسیدن به تمدن اسلامی و یا به تعبیر بهتر، برای زمینه­سازی ظهور حضرت صاحب­الزمان (عج) دانستند و رهبری حضرت آیت الله خامنه­ای (مدظله) را نیز با اشاره به سخنان متعدد ایشان، در همین راستا برشمردند.

ایشان همچنین، نظام کلان نقشه فکری مقام عظمای ولایت را در دو محور اهداف و زمان یا اهداف و اجرا ترسیم کردند و صدور بیانیه گام دوم انقلاب را قدمی برای تربیت نسل جوان دانستند.

در این جلسه، پژوهشگران مرکز آینده­سازان نیز، پرسش­ها و برداشت­های خود از بیانیه گام دوم انقلاب مطرح کردند  و راه های تطبیق منظومه بر بیانیه گام دوم را بررسی نمودند.

همچنین ببینید

داستانک های مادر

گل برای مادر مردی مقابل گلفروشی ایستاده بود و می‌خواست دسته گلی برای مادرش که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 3 =