سه شنبه , ۶ اسفند ۱۳۹۸
خانه / اخبار / ضرورت آشناسازی دانش‌آموزان مستعد با حوزه‌های علمیه خواهران

ضرورت آشناسازی دانش‌آموزان مستعد با حوزه‌های علمیه خواهران

به گزارش روایط عمومی مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان به نقل از خبرگزاری کوثر،حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت‌پور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران پیش از ظهر امروز در دیدار با مدیر مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان که در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد با تأکید بر کیفی‌سازی حوه‌های علمیه خواهران بیان کرد: ورود به حوزه علمیه نیاز به یک عزم جدی دارد و فردی که وارد حوزه می‌شود باید خود را فدایی این راه دانسته تا در مسیر طلبگی همواره با انگیزه بماند.

وی گفت: بانوانی مانند حضرت زینب(س)، حضرت زهرا(س) و حتی بانویی ماند بلقیس شخصیت‌های اثرگذاری در طول تاریخ بوده‌اند، حوزه علمیه خواهران نیز باید طلاب کنشگر و با تأثیرگذاری بالا تربیت کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت‌پور با تأکید بر ضرورت کیفی‌سازی پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران، ادامه داد: در حوزه‌های علمیه خواهران باید زنانی تربیت شوند که مهر مادری دارند نه عقده سروری.

وی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه خواهران امسال بنا دارد تا در پذیرش طلاب کیفی‌سازی بیشتری صورت گیرد افزود: حتی در صورت کمتر شدن جذب حوزه‌های علمیه نیز باید به کیفی‌سازی روی بیاوریم، ما اصرار بر حجم زیاد طلاب نداریم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران تشریح کرد: حدود ۵۰۰ مدرسه علمیه خواهران در سراسر کشور فعالیت می‌کند که با استفاده از این ظرفیت و همکاری مجموعه‌هایی نظیر انجمن اسلامی بسیج و غیره، می‌توانیم به خوبی عناصر کنشگر را در کشور فعال کنیم.

وی اظهار کرد: مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان یک شبکه گسترده در کشور است که در حدود ۶۰ هزار مدرسه حضور فعال دارد و می‌تواند در جذب بهتر و با کیفیت‌تر حوزه‌های علمیه خواهران کمک زیادی بکند.

در ادامه این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین جلالی مدیر مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان با اشاره به حضور فعال مبلغان مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازن در مدارس کشور بیان کرد: بر اساس رصد و نظرسنجی‌هایی که توسط مبلغان این مرکز صورت گرفته است تعداد دانش‌آموزانی که دچار آسیب‌‌های مختلف می‌شوند کم است اما همین مقدار کم نیز جلوه زیادتری دارد.

وی افزود: به‌عنوان مثال بر اساس این نظرسنجی‌ها کمتر از ۱۵ درصد دانش‌آموزان اعلام کردند که اصلاً نماز نمی‌خوانند و حدود ۸۵ درصد دانش‌آموزان کاملاً و یا به صورت مقطعی نماز می‌‌خوانند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جلالی با بیان اینکه مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان وابسته به دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان است تصریح کرد: این مرکز فرهنگی اقدام به برگزاری طرح‌ رویش برای آشناسازی دانش‌آموزان با حوزه‌های علمیه کرده است.

مدیر مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان با اشاره به تأثیر مبلغان در افزایش ورودی‌ حوزه‌های علمیه خاطرنشان کرد: تبلیغ سامان‌دهی‌شده در مدارس و آشناسازی دانش‌آموزان مستعد زمینه جذب هدفمند و باکیفیت حوزه‌های علمیه را فراهم می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جلالی تشریح کرد: مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان خود را فرزند حوزه دانسته و برای کیفی‌سازی حوزه‌های علمیه تمام تلاش خود را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه استفاده از سامانه‌های پیامکی و پوسترهای تبلیغاتی تنها برخی از روش‌های معرفی حوزه‌های علمیه خواهران هستند اظهار کرد: فراهم کردن فرصت بازدید دانش‌آموزان منتخب اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان در ایام سال از حوزه‌های علمیه می‌تواند در معرفی حوزه‌های علمیه خواهران به افراد مستعد تأثیر بسیار زیادی داشته باشد، با این کار می‌توانیم دانش‌آموزانی که در عرصه علمی توانمند هستند را با حوزه‌های علمیه آشنا کرده و با جذب این افراد در افزایش کیفیت حوزه‌های علمیه گام مهمی برداشته باشیم.

مدیر مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان افزود: ایام تابستان و هفته‌های جاری اوج برنامه‌های اردویی اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان است که می‌توان از این ظرفیت برای مواجهه دانش‌آموزان مستعد با حوزه علمیه خواهران استفاده کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جلالی خاطرنشان کرد: تا کنون ارتباطات خوبی با معاونت فرهنگی حوزه‌های علمیه خواهران داشته‌ایم و پیشنهاد ما این است که یک تفاهم‌نامه برای همکاری بیشتر میان حوزه علمیه خواهران و مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان تنظیم شود.

همچنین ببینید

داستان کوتاه درباره مادر

دروغ های مادرم به خاطر من و آينده من (رفيق بي كلك مادر دوستت دارم) …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 74 = 80