خانه / تبلیغ / ارتباط اربعین حسینی و ظهور امام زمان

ارتباط اربعین حسینی و ظهور امام زمان

اربعین حسینی با ظهور امام زمان چه ارتباطی دارد؟

ارتباط اربعین با ظهور در تشابهاتی است که بین شان وجود دارد. ارتباط اربعین با ظهور به نوعی است که می توان حرکت زوار اربعین را مقدمه ظهور دانست و راهپیمایی اربعین فراهم کننده شرائط تشکیل سپاه حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و زمینه‌ساز ظهور ایشان خواهد بود.

 

ترس دشمنان اسلام از پیاده روی اربعین

و از هم اینك می توان انتظار داشت كه دشمنان با پیش بینی این حقیقت، در اربعین بعد از ظهور در آستانه حركت اقیانوس جمعیت به میعادگاه عزاداران حسینی، شدیدتر از سالهای جاری و همچون محاصره سال ۶۱ هجری، اقدام به ممانعت و حملات به عزاداران اربعین خواهند كرد تا به خیال خود زمینه های فرصت عظیم اربعین برای قیام مهدوی را از بین ببرند و از رسیدن سپاه امام (علیه السلام)به كربلا جلوگیری كنند، اما زهی خیال باطل، زمزمه های حضور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در مراسم اربعین كافیست تا قیامتی در دشت نینوا برپا شود و با اولین تجمع عظیم سپاهیان امام مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) ، رعب و وحشت، وجود دشمنان را فراگیرد؛ رعبی كه از وعده های الهی برای یاری آخرین حجت خویش است.

 

شمیم حضور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در کربلا

حال با این مقدمه مهم می توان برخی از اسرار ظاهری توصیه و تاكید بسیار بر بزرگداشت اربعین حسینی در بیانات ائمه اطهار (علیه السلام)را درك كرد تا جایی كه معصوم (علیه السلام)زیارت اربعین را از نشانه های مومن برمی شمرد و اولیاء الله به بزرگداشت اربعین و حضور در آن سرزمین مقدس مخصوصا با پای پیاده از دیرباز اهتمام وی‍ژه ای داشته اند (البته این مسئله مطمئناً اسرار باطنی مهمی نیز دارد كه تنها، اهلش قادر به درك آن می باشند).

 

منتقم خون حسین (علیه السلام)در راه است

از سوی دیگر رونق گرفتن شگفت انگیز مراسم اربعین در طی سالهای جاری و حضور دهها میلیونی عاشقان حسینی از سراسر جهان كه موجب حیرت جهانیان شده است، بشارت های بزرگی در خود دارد، بشارت فراهم شدن سپاه بزرگ اسلام برای یاری آخرین حجت حق، بشارت باز شدن راه قدس كه از كربلا می گذرد، بشارت فراگیر شدن نام و یاد حسین (علیه السلام)كه امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در هنگام ظهور خود را با این نام معرفی می كند و…

آیا رهسپار شدن عاشقانه بزرگ و كوچك، زن و مرد، پیر و جوان به سوی قبله دلها و عظمت بی نظیر عزاداری سالار شهیدان نویدبخش در راه بودن منتقم خون حسین(علیه السلام)نیست؟ آیا این پیاده روی های میلیونی اربعین تمرین حضور در ظهور و بشارت بخش بسیار نزدیك بودن آن نیست؟ آیا این حضور بی نظیر اربعین در كربلا بشارت بخش بسیار نزدیك بودن آغاز حركت سپاهیان عشق از عاشورای كعبه نیست؟ یقیناً جهان بزودی زود با چشمانی حیرت زده جمال نورانی طالب خون كربلا را در میان اقیانوس عزادارن حسینی مشاهده خواهد كرد، سیمایی ملكوتی كه بعد از نوحه خوانی در رثای جد مظلوم خویش برای ریشه كن كردن ظلم و فتنه در جهان و حركت به سمت بیت المقدس از مسلمانان یاری خواهد خواست.

 

وجه مشترک زوار اربعین با یاران امام حسین (علیه السلام)

یکی از ویژگی‌های قیام امام‌ حسین (علیه السلام)این بود که در کاروان ایشان همه حالات و وضعیت‌های انسانی وجود داشتند. هم مردان و هم زنان، از طفل شیرخواره گرفته تا کودک، نوجوان، جوان، میان‌سال و سالخورده، هم مجرد و هم متاهل، هم غنی و هم فقیر، هم دارای شان اجتماعی بالا و هم پایین، هم سالم و هم مریض، هم زود آمده و هم دیر آمده و حتی گناهکار. فصل مشترک همه این افراد، اخلاص بالای آنها در یاری امام زمان خود بود و البته هر کدام دارای رسالتی مشخص بودند. بعنوان مثال رسالت حضرت علی‌اصغر (علیه السلام)افشای قساوت و سنگدلی دشمن و برملا نمودن نامسلمان بودن دشمن نزد افراد مردد و حیران می‌تواند باشد و رسالت جناب حر اعلام باز بودن راه توبه و پیوستن به راه حق برای گناهکاران است. این ویژگی ممتاز جامع‌الحالات بودن قیام امام حسین (علیه السلام)، هرگونه بهانه‌ای را از هر کسی برای حرکت در مسیر ایشان می‌گیرد چرا که متناسب با وضعیت هر فرد، وضعیت مشابهی در کاروان ایشان وجود دارد.

 

وجه مشترک زوار اربعین با یاران امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

از آنجا که سپاه حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) فراملیتی خواهد بود، باید افراد سپاه بطور طبیعی یکدیگر را درک کنند و با هم احساس غریبی نکنند.

باید سپاهیان عرب و عجم و ترک و لاتین از کشورهای مختلف به یکدیگر احترام بگذارند و با هم همدل و یکرنگ باشند و با نقاط ضعف فرهنگی و اجتماعی هم کنار بیایند و آنها را پوشش دهند. باید همه اقشار و قومیت‌های مختلف سپاه به یکدیگر محبت کنند و یکدیگر را به رسمیت بشناسند. به نظر می‌رسد اینها شرائط طبیعی و قهری شکل‌گیری سپاه حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشند که با تحقق آنها فقط باید منتظر ظهور فرمانده بود.

 

راهپیمایی اربعین زمینه ساز ظهور حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

راهپیمایی زیارت اربعین، حماسه‌ای الهی و بی‌نظیر در تاریخ است. حماسه‌ای که محور آن امام حسین (علیه السلام)است. اولا این راهپیمایی همانند قیام امام حسین (علیه السلام)دارای همان ویژگی جامع‌الحالات است. همه و همه در آن حضوری خالصانه دارند. ثانیا در این راهپیمایی آشنایی و درک بالایی بین ملل و اقوام مختلف شکل می‌گیرد و به محبت و همدلی بین آنها منجر می‌شود. این محبت‌ها، از خود گذشتگی‌ها، بذل و بخشش‌های مالی و جانی و مهربانی‌ها به گونه‌ای هستند که گویا در مسیر و زمان راهپیمایی اربعین، ظهور صاحب‌الامر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) رخ داده است. ثالثا اگر قبول داشته باشیم که ظهور حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) از مسیر قیام امام حسین (علیه السلام)می‌گذرد، بی‌تردید راهپیمایی اربعین مصداق بارز آن است. در واقع راهپیمایی اربعین فراهم کننده شرائط تشکیل سپاه حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و زمینه‌ساز ظهور ایشان خواهد بود. امید آن است با گسترش کمی و کیفی راهپیمایی اربعین، به زودی زود شاهد ظهور حضرت باشیم.

همچنین ببینید

سیمای عفاف در آینه حجاب

به گزارش روابط عمومی مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان پاورپوینت کلاسی سیمای عفاف در آینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
13 + 4 =


2 + 5 =