شنبه , ۳ اسفند ۱۳۹۸
خانه / طرح رصد / گزارش جلسه با مسئول موسسه بیان معنوی

گزارش جلسه با مسئول موسسه بیان معنوی

باسمه‌تعالی

 (گزارش جلسه با مسئول موسسه بیان معنوی)

معاونت پژوهش مرکز فرهنگی تربیتی آینده‌­سازان، حجت‌الاسلام ابوالقاسمی به همراه دو نفر از پژوهشگران آن مرکز؛ آقایان نیرومند و میری، روز یکشنبه؛ ۳۱/۶/۹۸، در راستای طرح رصد، با جناب اعتمادی مسئول موسسه بیان معنوی در مکان آن موسسه دیدار کردند.

آقای اعتمادی در آغاز جلسه با اشاره به سایت آقای پناهیان، آنچه در سایت ذکر شده را کارهای موسسه دانستند. ایشان کارهای موسسه را پیرامون حاج‌آقای پناهیان برشمردند و بیان داشتند؛

در حوزه نشر، موسسه بیان معنوی مباحث حاج‌آقا را به‌صورت صوت، کلیپ، متن و … ارائه می‌دهد. کار از ضبط جلسات ایشان آغاز می‌شود و به پیاده‌سازی آن‌ها و ترجمه‌شان می‌رسد. برخی از کارهای حاج‌آقا در حال حاضر به زبان‌های انگلیسی، عربی، ترکی استانبولی و آذربایجانی ترجمه می‌شود.

در حوزه پژوهش، موضوعاتی که مدنظر حاج‌آقاست توسط ایشان به موسسه داده می‌شود و موسسه، آیات و روایات آن موضوعات را جمع‌آوری کرده و بدون هیچ تحلیل و پردازشی در اختیار ایشان قرار می‌دهد؛ سپس حاج‌آقا با نگاه و اندیشه خودشان به تحلیل آن روایات و آیات می‌پردازند.

جناب اعتمادی در ادامه بیان داشتند کارهای حاج‌آقا، دارای یک نظام و منظومه‌ای است که در سایت با نام «تنها مسیر» مطرح‌شده است و بر آن شدن، به‌زودی به شکل یک کتاب هم ارائه شود. ایشان افزودند: برخی از علاقه‌مندان مباحث حاج‌آقا در فضای مجازی در طرحی با نام «تنها مسیر آرامش» مطالب ایشان را به شیوه‌ای خاص و بازمان بندی و محتوای انتخاب‌شدهِ خودشان ارائه می‌دهند؛ که این مطالب و این فعالیت‌ها خودجوش است و موسسه در آن‌ها دخالتی ندارد. تنها در موارد ارائه مطلب ناصحیح و اشتباهی در سایت و سخنرانی یا نادرستی آن‌ها به موسسه گزارش شود، اقدام به تصحیح و رفع مشکل می‌کند.

آقای اعتمادی در مورد تبلیغ جریان ساز که توسط حاج‌آقای پناهیان صورت می‌گیرد، به این نکته اشاره داشتند که موسسه کار پژوهشی خاصی پیرامون جریان سازی به حاج‌آقا ارائه نمی‌دهد و ایشان خودشان با وقت گذاشتن و ملاقات کردن با افراد مختلف و تأثیرگذار به جریان سازی مبادرت می‌کنند. گاهی یک مسئول مثلاً نظامی یا شهرستانی را می‌بینیم که یک بحث معرفتی مطرح‌شده توسط حاج‌آقا را در منطقه خود بازنشر می‌دهد و جریانی ایجاد می‌کند.

در حوزه آموزش هم موسسه بیان معنوی در یک سال اخیر با استفاده از حجت‌الاسلام دکتر علی میری، آموزش و گزینش ایشان از میان تعدادی طلبه مستعد و آشنا با افکار استاد پناهیان توانسته است دوره‌هایی را برگزار کند.

جناب اعتمادی در پایان به این نکته نیز اشاره کردند که فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و تبلیغی موسسه بیان معنوی هم‌اکنون با بودجه محدودی اجرایی می‌شود که در صورت تأمین بودجه مالی و از آن مهم‌تر نیروی انسانی نخبه و هم‌عقیده با افکار استاد پناهیان، امکان گسترش آن‌ها وجود دارد.

 

و من الله التوفیق و علیه التکلان

همچنین ببینید

خروج از اهداف، آغاز افول تشكيلات است

در مصاحبه با معاون سواد آموزی استان قم حجت الاسلام و المسلمین قاسمی نیا به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

38 + = 45