خانه / اسلایدر اصلی / جواب شبهه سیاه بودن رنگ چادر

جواب شبهه سیاه بودن رنگ چادر

برخی میگویند: اولاً چادر گران است و مانتو از نظر اقتصادی با صرفه‌تر می‌باشد و ثانیاً: رنگ مشکی باعث به وجود آمدن انواع ناراحتی‌های روحی و روانی و سبب افسردگی می‌گردد، پس بهتر است چادر مشکی به چادر صورتی و زرد و قرمز تبدیل گردد.

در رد این نظریه بیان مطالب زیر مفید است.

اول: این‌که وقتی یک زن چادری که در طول یک یا دو سال یک چادر بیشتر لازم ندارد با خانمی که بدون چادر هر هفته با یک لباس و یک نوع رنگ به همراه انواع آرایش بیرون می‌آید در نظر می‌گیریم به مراتب از نظر اقتصادی چادر با صرفه‌تر خواهد بود. بلکه آن خانم‌هایی که همواره به چادر اشکال می‌کنند گاهی مانتویشان چندین برابر قیمت یک چادر است.

دوم: این‌که مگر زن مسلمان می‌خواهد همیشه چادر سرش نماید تا رنگ مشکی اثر منفی از جهت روانی داشته باشد، بلکه چادر را برای اوقات کمی که در بیرون از منزل هست استفاده می‌کند و در درون خانه و مکانی که نامحرم نیست می‌تواند از لباس‌های خوش‌رنگ و مناسب استفاده کند که اسلام هم روی این موضوع تأکید نموده است.

سوم: این‌که اگر این حرف شما صحت داشته باشد باید هم خانم‌های بدحجاب و زنانی که از انواع لباس‌ها و اقسام رنگ‌های شاد در خیابان استفاده می‌کنند و نظر مردان به ویژه جوانان لاابالی را به خود جلب می‌کنند باید از نظر روانی و روحی سالم‌ترین زنان باشند و از نظر اجتماعی و اخلاقی و مشکلات خانوادگی مانند طلاق، متارکه و… کمترین ناراحتی نداشته باشند. در حالی که آمار چیز دیگری را نشان می‌دهد و اصلاً بر مبنای شما جوامع غربی باید شاداب‌ترین و سالم‌ترین مردم را از نظر روحی و اخلاقی داشته باشند. در حالی که همه می‌دانند و خود غربی‌ها هم بارها اعتراف کرده‌اند که کشورهای غربی بالاترین آمار را از نظر مشکل اخلاقی و روحی در بین جامعه خود دارند.

چهارم: این‌که اگر چه بعضی از رنگ‌ها بر دیگر بعض، از جهات مختلف برتری دارند. ولی تمام رنگ‌ها اعم از سفید و آبی و قرمز و سیاه نشانه عظمت و قدرت خدای تواناست.

بر همین اساس قرآن کریم رنگ سیاه بعضی از کوه‌ها را جزء آیات و نشانه قدرت حق‌تعالی می‌داند. اگر رنگ سیاه به گمان شما این قدر از نظر روانی برای بشر خطرناک بود خداوند حکیم قسمتی از طبیعت و بعضی از انسان‌ها و چیزهای دیگر را سیاه نمی‌آفرید و اگر حرف شما صحت داشت بایستی خداوند حکیم رنگ سیاه را از عالم هستی می‌زدود. پس وجود آن، نشانه زیبایی نظام آفرینش اعم از کوه، انسان و اشیاء دیگر است.

از همه مهم‌تر وقتی انسانی اطلاع از دین و رابطه مناسبی با آن و معنویت نداشت دچار جهل و تحت تأثیر تبلیغات دشمنان اسلام قرار می‌گیرد و الا با این همه آثار و فواید حجاب بالأخص چادر این‌قدر اشکال و سر و صدا ندارد. و باید بدانیم ریشه تمام این مسائل دو چیز است. یکی عدم معنویت و نداشتن آگاهی از دین در بعضی از مسلمانان و دیگر آنکه دشمن می‌داند تا وقتی که این حجاب و چادر بر سر زنان و غیرت در بین مردان وجود دارد نمی‌تواند به آن اهدافش برسد

همچنین ببینید

الیتام درد روانی و روان پریشی در دین

در شرایط بحرانی شاید بیشترین چیزی که درگیر این اتفاق هست روان و ذهن انسان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 51 = 54