تبلیغ دانش آموزی در ۲۸ استان کشور

به همت مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان صورت گرفت؛

«تبلیغ دانش آموزی در ۲۸ استان کشور»

 

 

 

مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان با اعزام ۲۳۳ مبلغ خواهر و برادر به مدارس ۲۸ استان کشور، در ماه محرم امسال به فعالیت تخصصی در حوزه تبلیغ دانش آموزی می‌پردازد.

با آغاز ماه محرم و موسم تبلیغ معارف عاشورایی، مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان وابسته به دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی با اعزام ۲۳۳ مبلغ خواهر و برادر به مدارس سراسر کشور، فعالیت‌های تخصصی در حوزه تبلیغ دانش‌آموزی خود را در ماه محرم امسال آغاز کرد.

برپایی پنجمین دوره آموزشی هادیان معرفت از دیگر فعالیت‌های این مرکز است. در افتتاحیه این دوره دو روزه که در تاریخ نهم و دهم آبان ماه و در جوار حرم ملکوتی حضرت عبدالعظیم حسنی برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه‌ی انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان حضور یافته و به ایراد سخن پرداخت. در این دوره با دعوت از اساتید مجرب در عرصه‌ی تبلیغ دانش‌آموزی، سرفصل‌های روش‌ کلاسداری، اجرای دانش آموزی، تجربیات و نکات تبلیغی و روش پاسخگویی به سؤالهای دانش‌آموزان به مبلغان آموزش داده شد. از دیگر مباحث مطرح‌شده در این دوره، اخلاق تربیتی در مواجهه با دانش‌آموز و کادر مدرسه و آشنایی با سیر تبلیغ تربیت‌محور بود.

این مرکز فرهنگی تبلیغی، در عرصه تولید محتوا نیز با تولید چندین کتاب برای مبلغان به فعالیت پرداخته است. این بسته محتوایی که به همت نویسندگان و فعالان مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان تألیف، چاپ و منتشر شده است مبلغان را هر چه بیشتر به ابزار معارفی لازم در عرصه‌ی تبلیغ دانش‌آموزی مجهز می‌کند. این مجموعه‌ی محتوایی شامل کتاب‌هایی متناسب با فعالیت تخصصی این مرکز در حوزه تبلیغ دانش آموزی است که عناوین متعددی در آن مشاهده می‌شود و از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. کتاب «دین، حرکت، رشد و پویایی» که با محور قرار دادن واقعه‌ی عاشورا و در سه گفتمان «دین»‌، «حرکت» و «رشد و پویایی» به زمینه‌سازی قیام حسینی برای حضور دین در عرصه‌ی جامعه می‌پردازد. در کتاب «سجده بر سرزمین سرخ» نیز مؤلفه‌های معارف عاشورایی در سیره‌ی شهدا بررسی می شود. نگاهی گذرا به شخصیت‌های واقعه‌ی نینوا در کتاب «تقابل عرفان و عصیان» سومین کتاب این بسته محتوایی است. مجموعه‌ی پنج جلدی‌ کتاب‌های «پرسمان نوجوان» در موضوعات «اخلاقی و خانوادگی»، «مرگ و قیامت»، «فلسفه‌ی احکام»، «مهدویت» و «سیاسی و اجتماعی» با جمع‌آوری پرسش‌های نوجوانان و ارائه پاسخ‌های متقن و روان به آنها، مبلغان و مربیان را در پاسخ‌دهی هر چه بهتر به دانش‌آموزان یاری می‌رساند.

مرکز آینده سازان که از پیشگامان انتشار معارف دینی برای نوجوانان در مدارس کشور است با هماهنگی و اعزام ۱۴۱ مبلغ برادر و ۹۲ مبلغ خواهر به مدارس ۲۸ استان کشور به فعالیت تبلیغ دانش‌آموزی در ماه محرم امسال می‌پردازد. این مرکزِ وابسته به دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، با رصد و ارزیابی عملکرد و ارتقای سطح تبلیغی مبلغان مدارس، به رشد و شکوفایی انتشار معارف اهل‌بیت علیهم‌السلام در فضای دانش‌آموزی و نوجوانان کمک می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا