کتاب گفتارهایی در تربیت حماسی منتشر شد

«کتاب گفتارهایی در تربیت حماسی، حاصل تلاش محققان حوزة تربیت دینی در مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان منتشر شد.»

 

  

 در این کتاب که در دومین همایش ملی و اولین جشنواره ارتقای کیفیت آثار،  محصولات و فعالیتهای فرهنگی اثر برگزیده شناخته شد، آمده است:

تربیت حماسی همان تربیت دینی است که با جنبه‌های حماسه و فتوت، پررنگ شده است. لطافتی که در تربیت و باغبانی انسان وجود دارد، اگر با صلابت و استواری حماسه همراه شود، تربیت دینی ناب را محقق می‌کند.

این کتاب مشتمل بر ۱۶ مقاله و گفتار به موضوع تربیت حماسی از دیدگاه‌های مختلف می پردازد. در کتاب تربیت حماسی این موضوعات را می‌خوانیم: «درآمدی بر تربیت حماسی»، «نسبت تربیت حماسی با تربیت دینی»، «چرایی، چیستی، عناصر و ابعاد تربیت حماسی»، «گفتاری درباره تعریف و شاخصه‌های تربیت حماسی»، «حماسه پروری در سه ساحت شناخت، گرایش و رفتار»، «شاخصه‌های تربیت حماسی در آیینه روایات»، «مصادیق و موارد حماسه در ادعیه و زیارات» و…

در بخش دیگری از کتاب، محققان به دیدگاههای امام راحل(ره) مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و شهید مطهری(ره) در باب حماسه و جهاد و تربیت حماسی می پردازند. هم‌چنین صفحاتی از این کتاب به «الگوها و روش‌های قرآنی تربیت حماسی» پرداخته است. «گریزی به تربیت حماسی در عاشورا» عنوان دیگرموضوعی است که به ابعاد تربیت حماسی و شکوفایی وجوه انسانی در افق‌های شیدایی واقعه عاشورا می پردازد. در تبیین نسبت تربیت حماسی با ولی خدا و تربیت سیاسی نیز می توانیم نوشتارهایی را در این کتاب مطالعه کنیم.

کتاب تربیت حماسی در اولین چاپ خود با حجم۲۳۶ صفحه در شمارگان هزار نسخه منتشر شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با پیشخوان ملی کتاباران به شماره ۰۲۵۳۷۷۳۶۱۳۸  تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا