معرفی کتاب/ روزه سلوک پرهیزگاران

کتاب  روزه سلوک پرهیزکاران شامل گزیده‌ی بیانات مرجع عالیقدر حضرت آیت الله مظاهری پیرامون اهمیت و اسرار روزه، فضایل ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر همچنین احکام روزه و سؤالات شرعی مربوط به روزه و پاسخ‌های ایشان می باشد. این کتاب در سه فصل تنظیم شده است و به تبیین شرایط و لوازم صحت و کمال روزه در دو بعد اخلاقی و فقهی پرداخته است.
مجموعۀ حاضر که در سه فصل تنظیم شده است، به تبیین شرایط و لوازم صحّت و کمال روزه در دو بُعد اخلاقی و فقهی می‌پردازد.
فصل اوّل کتاب شامل گزیدۀ بیانات اخلاقی مرجع عالیقدر حضرت آیه الله العظمی مظاهری «مدّظلّه‌العالی» پیرامون اهمیّت و اسرار روزه و فضائل ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر می‌باشد.
در فصل دوّم، احکام روزه‌ ـ که عیناً از چاپ دهم رسالۀ «توضیح المسائل» معظّم‌له استخراج گردیده است‌ ـ بیان گردیده است.
فصل سوّم نیز سؤالات شرعی و استفتائات مربوط به روزه و پاسخ‌های حضرت آیه الله العظمی مظاهری«مدّظلّه‌العالی» را در بر می‌گیرد.
گزیده ای از متن کتاب:
… انسان آرام آرام باید به جایی برسد که دل او نیز روزه باشد؛ یعنی غیر خدا را وارد آن نکند و تمام توجهش به ذات باری تعالی باشد و بهشت برای چنین روزه‌ای کم است… پاداش این روزه ذات خداوند متعال است و چه سعادتی بالاتر از این که چنین پاداشی نتیجه‌ی عمل انسان باشد. در تمام عالم وجود، تنها قلب انسان مؤمن است که ظرفیت چنین پاداشی را دارد. در حدیث قدسی چنین آمده است: “زمین و آسمان وسعت مرا ندارد. تنها قلب بنده‌ی مؤمنم است که می‌تواند مرا در خود جای دهد”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا