جمعه 6 اسفند 1395
27 جمادی‌الاول 1438

نقش عبادت در ایفای مأموریت های دخترانه

در چهارمین جلسه ارائه الگوی تعالی دختران مطرح شد

در ادامه سلسه جلسات تبیین الگوی تعالی دختران در مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان به موضوع «عبادت دختران» و جایگاه آن در الگوی تعالی، پرداخته شد. این جلسه در تاریخ 27 دی ماه برگزار و حجت الاسلام عالمی، به تبیین این موضوع پرداختند.

قدردانی از زحمات تعدادی از همکاران مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان

 

روز سه شنبه 29 دی ماه نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان حضور یافتند.

 

در این دیدار حجت الاسلام جلالی مدیر مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان در جلسه ایبه ارائه گزارشی از فعالیت های مرکز و اقدامات پیش رو ارائه نمود.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه، ضمن تشکر از اقدامات انجام شده، فعالیت های صورت گرفته را امید بخش توصیف کرده و به ارائه رهنمودهایی در خصوص جهت گیری های کلی برنامه های مرکز در سال آینده و افق پیش رو پرداختند.

 

در ادامه و همزمان با حضور حجت الاسلام  و المسلمین حاج علی اکبری در مرکز آینده سازان برنامه تقدیر جمعی از همکاران سابق مرکز برگزار شد. در ابتدای این برنامه حجت الاسلام جلالی مدیر محترم مرکز در سخنان کوتاهی از زحمات بی شائبه و مخلصانه آقایان هادی مهربان، حسین محقق و سعید سمیعی تشکر کرده و تلاش های این دوستان در مرکز را ماندگار توصیف کرد.

پس از این سخنان، همکاران سابق مرکز هدایای خود را از نماینده محترم مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان دریافت کردند.

 

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در این دیدار صمیمانه دقایقی را به ارائه رهنمودهای اخلاقی اختصاص داده و به بیان مباحث تربیتی در نگاه به آیات 70 تا 73 سوره توبه پرداختند.

 

شایان ذکر است در این جلسه حجت الاسلام رفیعی به عنوان معاونت سرمایه انسانی و جناب آقای رفیعی به عنوان مسئول اجرایی معاونت سرمایه انسانی معرفی گردیدند.

 

 

هویت شناسی، اولین گام در مسیر الگوی تعالی دختران است

در چهارمین جلسه ارائه الگوی تعالی دختران مطرح شد

در ادامه سلسه جلسات تبیین الگوی تعالی دختران در مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان به موضوع «هویت شناسی زنان و دختران» و جایگاه آن در الگوی تعالی، پرداخته شد. این جلسه در تاریخ 27 دی ماه برگزار و حجت الاسلام ملایی نوری، به تبیین این موضوع پرداختند.

بيست‌وچهارمين شماره ماه‌نامه راه‌نما منتشر شد

بيست‌ و چهارمين شماره ماهنامه معرفتي، آموزشي راه‌نما همراه با پرونده ویژه تمدن اسلامی منتشر شد.

راه‌نما در اين شماره به موضوعات مختلف تربيتي و مهارتي ويژه مربيان پرداخته و در بخش سرويس تشكل ضمن مصاحبه با خانم طيبي از اعضاي حزب جمهوري برخي از مسائل اين حزب را در قالب يك گفتگو بازخواني كرد.

 

تلخ و شیرین همراهی مربی و فراگیر، سه گانه تربیت فرزند در گفتار پیامبر (صلی الله و علیه و آله)، معرفی کتاب و اقتصاد و تاثیر آن بر تربیت در خانواده از جمله عناوین سرویس تربیت در این شماره ماهنامه راه نما است.

 

در سرویس مهارت نیز مربیان و فعالان حوزه تربیت مقالات و مطالبی از جمله بررسی خودشیفتگی در نوجوانان، شرط هایی برای موفقیت مربیان، خود مراقبتی نوجوان، به عمل کار برآید و چگونه هیاهوی کلاس را کنترل کنیم، مطالعه خواهند نمود.

 

همچنين پرونده ويژه اين شماره با عنوان «انقلاب اسلامي و تمدن نوين اسلامي» به بررسي نقش انقلاب اسلامي در احياي تمدن نوين اسلامي پرداخته است. در همين بخش تمدن اسلامي و علل افول اين تمدن و ابزارهايي كه نياز است تا يك تمدن و فرهنگ در بستر آن شكل گيرد مورد بررسي قرار گرفته است.

حجاب و عفاف مبنای حرکت دختران در مسیر تعالی است

در سومین جلسه ارائه الگوی تعالی دختران مطرح شد

در ادامه سلسه جلسات تبیین الگوی تعالی دختران در مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان به موضوع «حجاب و عفاف» و جایگاه آن در الگوی تعالی، پرداخته شد.