يكشنبه 6 فروردين 1396
27 جمادی‌الثانی 1438

بازدید نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه از مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان

در روزهای پایانی سال 1395، مدیر مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان و جمعی از همکاران این مرکز با حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان دیدار کردند.

در این دیدار که روز دوشنبه 23 اسفند ماه در مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان در قم برگزار شد، حجت الاسلام جلالی گزارشی از فعالیت های انجام شده در یک سال 1395 مرکز را خدمت  نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ارائه نمودند.

 حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری نماینده معزز مقام معظم رهبری به بیان نکات کلیدی که می بایست در برنامه های سال 96 مد نظر قرار گیرد اشاره و از زحمات دوستان در مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان قدردانی کردند.

لزوم برنامه ریزی های جدی برای پشتیبانی محتوایی از شبکه و مخاطبان آن، سرمایه گذاری در حوزه آموزش و تربیت نیرو و نیز فعالیت های تبلیغی از جمله تاکیدات نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه برای برنامه ریزی در سال آینده بود.

همچنین در ادامه جلسات کارشناسی الگوی تعالی دختران و منظومه فکری تربیتی با حضور نماینده معزز مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در جمع پژوهشگران مرکز حاضر شدند.

در این جلسه حجت الاسلام ابوالقاسمی  از اقدامات انجام شده در خصوص دو پروژه الگوی تعالی دختران و منظومه فکری تربیتی گزارشی را خدمت نماینده محترم مقام معظم رهبری ارائه و برای ادامه فعالیت ها رهنمودهایی دریافت کردند.

 

حضور مدیر مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان؛ در دوره تشکیلاتی "در مسیر بهشت" اتحادیه بوشهر

 

دوره تشکیلاتی "در مسیر بهشت" با حضور حجت الاسلام جلالی مدیر مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان ویژه مسئولان، مربیان و کادر شهرستان‌های اتحادیه استان بوشهر روز پنج‌شنبه نوزدهم اسفندماه در اتحادیه استان بوشهر برگزار شد.

 

حجت الاسلام جلالی در جلسه با کادر و مربیان اتحادیه با اشاره به تهدیدات جنگ نرم در عرصه‌های گوناگون بر ضرورت فعالیت های فرهنگی تربیتی در قالب یک نقشه جامع تاکید نمود.

ایشان با اشاره به سه بخش شناسایی، برنامه ریزی و عملیات و اجرا در هر عملیات فرهنگی، منظومه فکری تربیتی تولید شده در مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان را نقشه جامع اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برای عملیات فرهنگی معرفی کرده و بخش های مختلف این منظومه را بررسی کرد.

در ادامه این سفر مدیر مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان در جمع دانش آموزان قرارگاه استانی پسران حضور یافته و بر ضرورت تعیین اهداف متعالی در فعالیت ها تاکید نمود. استفاده از ظرفیت ها و توانمندی ها در چارچوب یک برنامه کلان که ابعاد مادی و معنوی انسان را در بر می گیرد، از دیگر محورهای مطرح شده در این جلسه بود.

حجت الاسلام جلالی همچنین با حضور در جمع دانش آموزان قرارگاه استانی دختران به طرح مباحثی از الگوی تعالی دختران پرداخته و ضرورت حضور دانش آموزان در ایجاد ابتکارات و خلاقیت های دخترانه در برنامه ها و مدل های فعالیت در اتحادیه و انجمن اسلامی را مورد تاکید قرار داد.

دیدار خصوصی با آیت الله صفایی بوشهری نماینده محترم مقام معظم رهبری در استان بوشهر از دیگر برنامه های مدیر مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان در این سفر یک روزه بود. در این دیدار صمیمی حجت الاسلام جلالی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته و در حال انجام مرکز آینده سازان ارائه داده و به مرور بخش هایی از ارزیابی فرهنگی - مذهبی دانش آموزان استان بوشهر پرداخت.

آیت الله صفایی بوشهری نیز در این جلسه ضمن اظهار خورسندی از اقدامات انجام شده در مجموعه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، بر ضرورت فعالیت های عمیق تر و گسترده تر در حوزه دانش آموزی تاکید کرده و تهیه اطلس فرصت ها و آسیب های دانش آموزی را امری لازم بر شمردند.

سرمایه گزاری بیشتر در سامانه پاسخگویی تلفنی به سوالات دانش آموزان - همراز - از دیگر محورهای سخنان نماینده محترم مقام معظم رهبری در استان بوشهر بود.

در حاشیه این سفر، گفتگوهایی نیز با مسئولان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان بوشهر برقرار و بر ضرورت افزایش همکاری ها و استفاده از ظرفیت های محتوایی و تبلیغی مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان تاکید شد.

 

 نقش عبادت در ایفای مأموریت های دخترانه

در چهارمین جلسه ارائه الگوی تعالی دختران مطرح شد

در ادامه سلسه جلسات تبیین الگوی تعالی دختران در مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان به موضوع «عبادت دختران» و جایگاه آن در الگوی تعالی، پرداخته شد. این جلسه در تاریخ 27 دی ماه برگزار و حجت الاسلام عالمی، به تبیین این موضوع پرداختند.

قدردانی از زحمات تعدادی از همکاران مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان

 

روز سه شنبه 29 دی ماه نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان حضور یافتند.

 

در این دیدار حجت الاسلام جلالی مدیر مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان در جلسه ایبه ارائه گزارشی از فعالیت های مرکز و اقدامات پیش رو ارائه نمود.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه، ضمن تشکر از اقدامات انجام شده، فعالیت های صورت گرفته را امید بخش توصیف کرده و به ارائه رهنمودهایی در خصوص جهت گیری های کلی برنامه های مرکز در سال آینده و افق پیش رو پرداختند.

 

در ادامه و همزمان با حضور حجت الاسلام  و المسلمین حاج علی اکبری در مرکز آینده سازان برنامه تقدیر جمعی از همکاران سابق مرکز برگزار شد. در ابتدای این برنامه حجت الاسلام جلالی مدیر محترم مرکز در سخنان کوتاهی از زحمات بی شائبه و مخلصانه آقایان هادی مهربان، حسین محقق و سعید سمیعی تشکر کرده و تلاش های این دوستان در مرکز را ماندگار توصیف کرد.

پس از این سخنان، همکاران سابق مرکز هدایای خود را از نماینده محترم مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان دریافت کردند.

 

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در این دیدار صمیمانه دقایقی را به ارائه رهنمودهای اخلاقی اختصاص داده و به بیان مباحث تربیتی در نگاه به آیات 70 تا 73 سوره توبه پرداختند.

 

شایان ذکر است در این جلسه حجت الاسلام رفیعی به عنوان معاونت سرمایه انسانی و جناب آقای رفیعی به عنوان مسئول اجرایی معاونت سرمایه انسانی معرفی گردیدند.

 

 

هویت شناسی، اولین گام در مسیر الگوی تعالی دختران است

در چهارمین جلسه ارائه الگوی تعالی دختران مطرح شد

در ادامه سلسه جلسات تبیین الگوی تعالی دختران در مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان به موضوع «هویت شناسی زنان و دختران» و جایگاه آن در الگوی تعالی، پرداخته شد. این جلسه در تاریخ 27 دی ماه برگزار و حجت الاسلام ملایی نوری، به تبیین این موضوع پرداختند.

بيست‌وچهارمين شماره ماه‌نامه راه‌نما منتشر شد

بيست‌ و چهارمين شماره ماهنامه معرفتي، آموزشي راه‌نما همراه با پرونده ویژه تمدن اسلامی منتشر شد.

راه‌نما در اين شماره به موضوعات مختلف تربيتي و مهارتي ويژه مربيان پرداخته و در بخش سرويس تشكل ضمن مصاحبه با خانم طيبي از اعضاي حزب جمهوري برخي از مسائل اين حزب را در قالب يك گفتگو بازخواني كرد.

 

تلخ و شیرین همراهی مربی و فراگیر، سه گانه تربیت فرزند در گفتار پیامبر (صلی الله و علیه و آله)، معرفی کتاب و اقتصاد و تاثیر آن بر تربیت در خانواده از جمله عناوین سرویس تربیت در این شماره ماهنامه راه نما است.

 

در سرویس مهارت نیز مربیان و فعالان حوزه تربیت مقالات و مطالبی از جمله بررسی خودشیفتگی در نوجوانان، شرط هایی برای موفقیت مربیان، خود مراقبتی نوجوان، به عمل کار برآید و چگونه هیاهوی کلاس را کنترل کنیم، مطالعه خواهند نمود.

 

همچنين پرونده ويژه اين شماره با عنوان «انقلاب اسلامي و تمدن نوين اسلامي» به بررسي نقش انقلاب اسلامي در احياي تمدن نوين اسلامي پرداخته است. در همين بخش تمدن اسلامي و علل افول اين تمدن و ابزارهايي كه نياز است تا يك تمدن و فرهنگ در بستر آن شكل گيرد مورد بررسي قرار گرفته است.