برگزاری نشست «نوجوان ایرانی روی موج کُره‌ای»

 

نشست «نوجوان ایرانی روی موج کُره‌ای» به میزبانی مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان در قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان، نشست تحلیلی«نوجوان ایرانی روی موج کره‌ای» در تاریخ ۲۵ دی ماه در سالن رضوان دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد

در این جلسه که به بررسی علل گرایش نوجوانان به تولیدات رسانه ای کره‌ای پرداخته شد، دکتر محمدصادق باطنی دبیر المپیاد سواد رسانه ای- کارشناس حوزه نوجوان و سواد رسانه در ضمن تحلیلی جامع، مسائل فرهنگی، اجتماعی و روانی مرتبط با حضور تولیدات فرهنگی کره‌ای در جامعه ایران را بررسی کرد.

وی در ادامه به معرفی برخی از گروه های شاخص در کی‌پاپ پرداخت و با استناد به خروجی محبوبیت این گروههادر دنیا به ارائه تطبیقی علل گرایش در نوجوانان به این گروه ها اشاره کرد.

شخصیت شناسی و تیپ شناسی قهرمان‌های ساخته شده در این فرهنگ نوپدید و ساختار خانواده ایرانی و چگونگی مواجهه با موج کره‌ای برخی موضوعات دیگر مطرح شده در این نشست بود که توسط محمد صادق باطنی، ارائه و عرضه شد.

لازم به ذکر است که نشست «نوجوان ایرانی روی موج کُره‌ای» به صورت حضوری و پخش زنده مجازی روی پلتفرم‌های مختلف برگزار گردید.

در پایان این جلسه، در گفت و گویی کوتاه، مخاطبان و حضار در جلسه به ارائه نظرات و تجربیات خود در مواجهه با موج کره‌ای پرداختند و کارشناس برنامه با پذیرش پیچیده بودن فضای مواجهه با این هجوم فرهنگی، هوشمندی و همدلی در خانواده و سیاستگذاری مدیران فرهنگی را به عنوان راهکارهای مواجهه با این موج برشمرد.

گالری تصاویر

 

دریافت نسخه ی صوتی
دکمه بازگشت به بالا
🏠 صفحه اصلی
🏠 صفحه اصلی