حلقه‌های وصل

گزارشی از همایش آموزشی ،تشکیلاتی کادر و رابطین اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان

این همایش با حضور رابطین اتحادیه در حوزه های: رابط خیمه معرفت، رابط هیئت انصار المهدی (عج) رابط همکلاسی آسمانی، رابط اجرایی، رابط ادب و هنر، رابطین مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان و رابط ITدر تاریخ ۱/۶/۸۷ لغایت ۴/۶/۸۷ در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار گردید.

افتتاحیه همایش :

عصر روز جمعه ۱/۶/۸۷ سالن اجتماعات اردوگاه شهید باهنر ، سخنان نماینده معزز مقام معظم رهبری جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری سراغاز همایش حلقه های وصل بود .

آقای حاج علی اکبری با اشاره به اهمیت رسالت مربیان و همچنین وظائف مسئولین اتحادیه آن را توفیقی اللهی و افزودند : اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان تشکیلاتی اللهی در جهت هدایت جوانان پاک می باشد وفرصت حضور در این تشکیلات رامغتنم و مقدس دانستند .

همچنین ایشان با اشاره به تهدیدات دشمنان در به دام انداختن جوانان به آلودگی ها فرصت حضور در اتحادیه را مغتنم دانسته و افزودند : فرصت ها را نباید از دست داد و با برنامه ریزی دقیق و منسجم هر چه سریعتر به اهداف بلند اتحادیه رسید . ایشان در ادامه توصیه های در رابطه با خودسازی مربیان فرمودند : مربیان باید توجه داشته باشند ضمن پرورش نیروها در برنامه های اتحادیه باید نگاهی هم به خودمان داشته باشیم و همچنین فرمودند قرآن اشاره دارد : علیکم انفسکم در ادامه افزودند فرلیند تربیت میبایستی دو سویه باشد هم نتربی هدایت شود هم اینکه مربی خود ادامه مسیر را برود .

صبح روز دوم

جناب حجت اسلام محمدیان عضو شورای مرکزی اتحاذیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و مسئول اتحتدیه استان آذربایجان شرقی در تبیین چشم انداز ده ساله اتحادیه مباحثی را مطرح کردند.

ایشان دراین بحث به تشریح افق های آرمانی این تشکیلات پرداختند و تاکید کردند هدف از ارائه بحث کاربردی کردن بند های چشم انداز در برنامه های اتحادیه می باشد .

کارگاه های هم اندیشی

 در این کارگاه ها که به صورت تخصصی برگزار می شد هر کدام از رابطین : خیمه ، هیئت انصار المهدی (عج) ،همکلاسی آسمانی ، اجرایی ، ادب و هنر ، رابط IT ، مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان ، در مورد مبانی و اهداف برنامه ها ، نقاط قوت و ضعف هر کدام از برنامه ها را مورد بررسی قرار دادند .

همچنین کارگاه هایی هم در در موضوعات معرفت حوزه ، کارکرد رابط ، کارگاه آموزشی و مهارتی، کارگاه استانی و مباحثی پیرامون مباحث معرفتی هیات و شهید و شهادت انجام گرفت .

اساتید همایش

دکتر عباسی :

بعد از ظهر روز دوم دکتر عباسی پیرامون موضوع معماری فرهنگی سخنانی را داشتند ، ایشان در بیان الگوهای معماری فرهنگی از بحث اصلاح الفاظ استفاده کردند و با اشاره به اینکه اولین قدم در اصلاح ساختار بنای فرهنگی اصلاح الفاظ است آن را بسیار مهم خواندند.

استاد تلوری

کارگاه تخصصی سرگذشت پژوهی ویژه رابطین محترم همکلاسی آسمانی با حضور استاد تلوری برگزار شد .

ایشان به جهت آشنایی رابطین با منابع غنی ادب ایران زمین بهترین راه ا براب آشنایی با شیوه های سرگذشت پژوهی مطالعه کتب ادبی ، تاریخی دانست و افزودند یادگیری فنون و روش خاطره نویسی و سرگذشت پژوهی مفید است اما در حد نیاز.
در این برنامه معاونین محترم اتحادیه اقایان قمر زاده و خلیلی به تشریح برنامه های اینده دفتر مرکزی از جمله مدیران فردا با حظور رابطین اجرایی و مسئولین انجمن اسلامی پرداختند.

کارگاه هم اندیشی هیئت :

در این کارگاه که با حظور اساتیدی همچون حجت الاسلام احمد پناهیان و حجت الاسلام وافی مطالبی پیرامون معرفت هیئت و ساختار و برنامه ریزی مدیریت هیئت های انصارالمهدی (عج) ارائه شد.

کارگاه هم اندیشی خیمه :
در این کارگاه نیز رابطین این خیمه با حضور اساتید به بحث و تبادل نظر در مورد خیمه های معرفت و نحوه تشکیل، اداره و دیگر جزئیات آن پرداختند.

انتخابات مجمع دانش آموزی:

در این انتخابات که با حضور اعضائ نمایندگان دانش اموزی برگزار شد.از بین کاندید ا های انتخابات یک نفر از پسران و یک دختران انتخاب شدند .

نمایشگاه کتاب :

یکی از بخش های جانبی همایش نمایشگاه کتاب بود، در این بخش کتابهای جهت خرید مربیان آماده شده بود که مجموعه هایی در قالب مذهبی ، سیاسی ، اجتماعی به چشم می خورد.

سخنرانی دکتر شامانی و نمایشگاه غدیر از جمله دیگر برنامه های این همایش بود.

دکمه بازگشت به بالا