خدمات اسلام به اروپا

معرفی کتاب مربی

اعترافات (۱)

خدمات اسلام به اروپا

تحقیق و تألیف: عطائی اصفهانی                                  انتشارات حضرت عباس‌(ع)

قطع: وزیری ۳۷۰ صفحه

سال‌هاست که رویکرد خوبی در بین دانشمندان و مبلغان اسلامی صورت گرفته است. بازشناسی و معرفی دستاوردهای فرهنگی و علمی اسلام و مسلمانان، علاوه بر آن که مقابله با تخریب‌های تبلیغی دشمنان اسلام محسوب می‌شود که همواره سعی داشته‌اند اسلام را باعث عقب‌ماندگی جوامع بشری معرفی نماید، روح خودباوری و قدر شناسی را به خصوص در بین جوانان عزیز کشورمان، بسط و اشاعه می‌دهد.

مؤلف در این کتاب کوشیده است تا خدمات اسلام به اروپا را از زبان بزرگان و دانشمندان جهان غرب، بازگو نماید. از این بابت می‌توان انتخاب عنوان «اعترافات» را برای این اثر، نشان از ذوق نویسنده برای مواجهه با موج تخریب‌های دین گریزانه و اسلام ستیزی غرب، تلقی نمود. به کار گیری برخی تصاویر در راستای محتوای کتاب بر جاذبه این اثر افزوده است.

شاید برای همه جالب باشد که بدانند گوته، فیلسوف بزرگ آلمانی درباره اسلام چه نظری دارد: «سالیان درازی کشیشان از خدا بی‌خبر! ما را از پی بردن به حقایق قرآن مقدس و عظمت آورنده آن (محمد) دور نگه‌ داشته‌اند. اما هر قدر که ما قدم در جاده علم و دانش گذاریم پرده جهل و تعصب نا به جا را دریده‌ایم و عنقریب است که این کتاب توصیف ناپذیر (قرآن) عالم را به خود جلب نموده و تأثیر عمیقی در علم و دانش جهان گذاشته‌ و عاقبت، محور افکار مردم جهان گردد.

این کتاب از فصل‌های متنوعی برخوردار است و در بخش‌های مختلف، نظرات دانشمندان اروپایی درباره تأثیر مکتب اسلام در زمینه‌های فرهنگی و علمی همچون هیئت، نجوم، ریاضیات، هندسه، جبر، پزشکی، معماری، فیزیک و شیمی، اقتصاد، بازرگانی و کشاورزی، صنعت، اختراعات، هنرهای زیبا و… را جمع‌آوری و بازگو می‌نماید.»

این کتاب، از تنوع خاصی برخوردار بوده و این امر به جذابیت بیشتر آن کمک می‌رساند به مربیان محترم خیمه، توصیه می‌شود علاوه بر مطالعه این اثر گرانسنگ، سعی بر معرفی آن برای دانش‌آموزان داشته و با دقت هنرمندانه، خلاصه‌ای از گویاترین مطالب کتاب را در قالب جزوه و بروشور و یا پلاکارت و… در معرض مطالعه همه دانش‌آموزان قرار دهند.

 

دکمه بازگشت به بالا
🏠 صفحه اصلی
🏠 صفحه اصلی