معرفی کتب و منابع امین برای شناخت و نقد فرقه بهائیت

معرفی کتب و منابع امین برای شناخت و نقد فرقه بهائیت

 کتاب سایه شوم/ مهناز رئوفی

ناشر: کیهان

تعداد صفحه: ۳۲۰

قطع: رقعي

 

«سایه شوم» از مجموعه کتابهای «نیمه پنهان»، بیان خاطرات مهناز رئوفی است که شجاعانه از دروغ ها و سیاهی ها روی برمی تابد تا در آئینه شفاف قلب خویش به حقیقت ناب اسلام، سلام گوید. خانم مهناز رئوفی خود یک زمانی بهائی بوده و چند سالی است که مسلمان شده است و در این کتاب به ذکر خاطرات خویش از زمان بهائی بودن و نحوه آگاهی از استعماری بودن این فرقه پرداخته است.

 

افشاگری پیرامون شخصیت و اطرافیان سرکرده بهائیان، اعضای محافل مختلف این فرقه در برخی از شهرهای کشور، فرهنگ جاسوس پروری در میان اعضای فرقه بهایی، مراقبت های تشکیلاتی و ترس از یکدیگر، شادمانی آنها از ویرانی کشور توسط صدام در سالهای دفاع مقدس و آرزوی پیروزی برای او در جنگ هشت ساله، خشنودی آنها از رحلت حضرت امام(ره) به عنوان روز فروپاشی نظام جمهوری اسلامی از دیگر مباحث خواندنی و جذاب کتاب «سایه شوم» است.

————————————————————————————————————————-

کتاب مسلخ عشق/ مهناز رئوفی

ناشر: نشر پیکان

تعداد صفحه: ۳۰۲

قطع: رقعي

 

این کتاب رمانی است که خانم مهناز رئوفی در نقد فرقه دست ساز استعمار یعنی بهائیت نوشته اند.

————————————————————————————————————————-

کتابخاطرات صبحی مهتدی/ فضل الله مهتدی

نویسنده مقدمه کتاب: سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : مرکز اسناد انقلاب اسلامی

تعداد صفحات: ۵۱۰

قطع: وزیری

 

برای پی بردن به چهره ی واقعی این فرقه ی سیاسی ضاله بهترین منابع، نوشته های خود بهائیانی است که از ماهیت آن آگاه شده و مسلمان شده و خاطرات خود را به رشته ی تحریر درآورده اند؛ خاطرات مبلغان برجسته بهائیت همچون صبحی، آواره و دیگران از آن جمله هستند.

بر اساس رسالت مرکز اسناد انقلاب اسلامی انتشار خاطرات و اسناد صبحی، نویسنده نامی ایران که مدتها از مبلغان برجسته ی بهائی و علاوه بر آن محرم اسرار عبدالبهاء عباس افندی، از رهبران بهائی، بوده در دستور کار انتشار قرار گرفت. این مجموعه که شامل دو جلد از آثار صبحی در مورد بهائیت است (خاطرات زندگی صبحی و پیام پدر) که در سال های قبل از انقلاب توسط استاد سیدهادی خسروشاهی، از فعالان عرصه ی فکری و فرهنگی نهضت اسلامی، در چند نوبت چاپ و منتشر گردیده بود.

————————————————————————————————————————-

اسناد فعالیت بهاییان در دوره ی محمدرضاشاه

ثریا شهسواری

ناشر کتاب : مرکز اسناد انقلاب اسلامی

تعداد صفحات: ۵۷۲

 

در تحولات تاریخ معاصر ایران فرقه‌ی بهائیت نقش منفی و مخربی ایفا كرده است. پیدایش این فرقه خود موضوع مفصلی برای پژوهش و بررسی می‌باشد؛ با این حال از همان بدو پیدایش، این گروه سیاسی در شكل و شمایل یك فرقه‌ی به ظاهر مذهبی، در خدمت منافع بیگانگان روس، انگلیس و آمریكا قرار گرفت تا جایی كه عباس افندی از سران این فرقه به پاس خدمات بی‌شائبه‌ی خود به انگلیسی‌ها و خیانت به مسلمانان نشان و لوح سپاس از طرف امپراطور انگلیس دریافت كرد. فرقه‌ی بهائیت به‌‌رغم ادعاهای خود (كه در امور سیاسی دخالتی ندارند) از عصر مشروطه تاكنون نقش منفی و خائنانه‌ای در مورد هویت ایرانی ـ اسلامی در عرصه‌ی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایفا كرده است. برخی گروه‌های سیاسی افراطی مشروطه‌خواه كه اقدامات مخربی داشتند، با این فرقه مرتبط بوده‌اند. 

————————————————————————————————————————-

 مجموعه اعترافات فتنه هشتاد و هشت (جلداول) نقش بهائیت در فتنه ۸۸

تألیف: مرکز اسناد انقلاب اسلامی

ناشر کتاب : مرکز اسناد انقلاب اسلامی

تعداد صفحات: ۲۲۴

 

نقش دولت‌های بیگانه در شكل‌گیری و قوام فرقه‌ی بهائیت و اقدامات و اهداف آن علیه ایران بر كسی پوشیده نیست. این حزب سیاسی با بدعت‌های زشت بنیان‌گذاری شد و در دامان بیگانگان پرورش یافت. در دوران حكومت پهلوی جهت انزوای اسلامی شیعی، بهائیت مورد توجه دستگاه حكومت بود و بسیاری از بهائیان به مناصب بزرگ حكومتی رسیدند و بالطبع در تأمین منافع بیگانگان كوشیدند. با پیروزی انقلاب اسلامی كه دیگر مجالی برای تحقق اهداف شوم این فرقه باقی نمانده بود، بهائیان از طریق همدستی با استكبار در تضعیف نظام اسلامی كوشیدند و به انحای مختلف در صدد تبلیغ مرام خود برآمدند. انتخابات دهم ریاست جمهوری و حوادث متعاقب آن عرصه‌ای بود تا دوباره بهائیان با اشاره‌ی محافل بیگانه علیه جمهوری اسلامی ایران توطئه كنند. پیش از انتخاباتِ این دوره بهائیان به دلیل بی‌علاقگی به سرنوشت ایران در هیچ انتخاباتی شركت نمی‌كردند و خود را ایرانی نمی‌دانستند. اما این بار كه اراده‌ی محافل بهائی بر شركت در انتخابات و رأی‌دادن به نامزد مشخصی قرار گرفته بود، پیروان خود را به شركت فعال فراخواندند. مردم ایران كه با حضور چهل میلیونی خود در انتخابات دشمنان خارجی را در تحقق نقشه‌هایشان ناكام گذاشتند، این بار نیز دست رد بر سینه‌ی ایادی داخلی آنان زدند. حوادث بعد از انتخابات و اغتشاشات سران فتنه باعث شد كه گروه كوچك بهائیان نیز به گروه‌های آشوبگر بپیوندند و در خیابان‌ها با نیروهای امنیتی درگیر شوند. به علاوه رسانه‌های غربی و در رأس آنها تلویزیون فارسی بی.بی.سی نیز با تبلیغ و حمایت گسترده از بهائیان آنها را به حضور در خیابان‌ها تشویق می‌كرد. با دستگیری برخی از شركت‌كنندگان بهائی در اغتشاشات و اعترافات آنان نیت پلید این فرقه در ضربه‌زدن به نظام اسلامی مشخص گردید. اثر پیش رو شامل برخی بازجویی‌ها از دستگیرشدگان بهائی در اغتشاشات روز عاشوراست كه دقت در اعترافات و اقاریر آنها بسیاری از ابعاد و ماهیت فتنه‌ی ۱۳۸۸ را روشن می‌سازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا