همایش توجیهی پیش از اعزام محرم با عنوان “منادیان حسینی”برگزار گردید.

عصر روز سه شنبه ششم مهرماه جاری، همایش توجیهی پیش از اعزام مبلغان مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان با عنوان “منادیان حسینی” در سالن همایش های مدرسه امام خمینی (ره) برگزار گردید. در این همایش نماینده محترم مقام معظم رهبری حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان جناب آقای حامد علامتی، رئیس دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در اتحادیه حجت الاسلام والمسلمین علی نوری و جمعی از پژوهشگران و مدیران فرهنگی تشکل به همراه برادران و خواهران آماده امر اعزام حضور داشتند. در ابتدا حجت الاسلام والمسلمین حمید جلالی مدیر مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان ضمن عرض خوش آمدگویی و تشکر از حاضرین در همایش منادیان حسینی، به ارائه گزارشی از فعالیت های تبلیغی یک سال اخیر و تبیین تحلیل های آماری از پرسشنامه های دانش آموزی در سال ۹۴ پرداختند.
سپس جناب علامتی ضمن ابراز خوشحالی از اهتمام مرکز آینده سازان به امر تبلیغ دانش آموزی در انجمن های اسلامی مدارس سراسر کشور، فعالیت تشکل اتحادیه را در این عرصه مهم دانستند و بیان داشتند که پرداختن به مسئله تبلیغ علوم دینی در جمع نوجوانان میتواند کمک بزرگی در راستای ساختن آینده و آینده سازان روشن فکر برای انقلاب اسلامی باشد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج علی‌اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ضمن تبریک ایام پربرکت ماه ذی‌الحجه، از حسن انتخاب مبلغان که در عمل به رسالت تبلیغ مسیر دانش‌آموزی را انتخاب کرده‌اند و همچنین از ستادمرکزی اتحادیه، مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان و اتحادیه استان‌ها و شهرستان‌ها به خاطر فراهم نمودن تمهیدات این حرکت قدردانی کرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج علی‌اکبری در ادامه بیان داشت با تلاوت و مطالعه قرآن کریم از منظر تبلیغ، می‌توان کاملاً جایگاه، منزلت، آفاق، مخاطب، روش‌ها، مبانی و ویژگی‌ها و پاداش و نتایج و آثار آن‌ها را در مبلغ و جامعه مخاطب مشاهده کرد و در واقع یک نقشه بسیار جامع در پهنه آیات کریمه قرآنی پیش رویمان قرار می‌گیرد که در مجموعه حیات طلبگی این دریافت قرآنی بسیار راهگشا است.
نماینده مقام معظم رهبری در ادامه بیان داشت خداوند متعال اصرار دارد مبلغ ناصح، امین، بی‌تکلف، بی‌توقع، صبور، بردبار و متضرع به درگاه خداوند باشد؛ وی در ادامه پیرامون خصوصیات دانش‌آموزان گفت: مخاطبان شما غریب‌العهد به فطرت و با طراوت هستند و با صداقتی که در وجودشان هست، پیامی که دریافت می‌کنند ماندگار و اثربخش می‌شود و سیر زندگی آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
وی گفت: همه فصول برای طلبه فصل تبلیغ است. اما در ماه محرم چشم امید همه انبیاء، صلحا، اوصیاء و اولیاء به سیدالشهدا است. سیدالشهدا سرمایه تمام نشدنی اسلام است که هر چه استخراج شود برای نجات بشریت تازه‌ها دارد که یک گوشه آن دفاع مقدس است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج علی‌اکبری خاطر نشان کرد مخاطبان ما نوگرا هستند و از ارائه و آرایه‌های هنری استقبال می‌کنند. لذا مخاطب ما باید این احساس را داشته باشد که امام حسین علیه‌السلام برای امروز او حرف می‌زند. این تطبیق با فضا و محیط ذهنی و نیازهای او، خیلی در دریافت پیام سازنده است.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه پیرامون محیط فعالیت آموزش‌وپرورش گفت: مجموعه‌ای از فرصت‌ها، تهدیدها، نقاط ضعف و قوت در پهنه عمومی آموزش‌وپرورش وجود دارد و در یک چنین محیطی مجموعه انقلابی، با طراوت و مستقل و دارای ریشه انقلابی و ولایی به نام انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و شبکه پشتیبان آن وجود دارد که این فرصت را فراهم می‌کند ما به‌عنوان شبکه امین در پیشبرد اهداف طلبگی و رسالت الهی که داریم در پهنه تعلیم و تربیت و محیط مدرسه از آن استفاده کنیم. توقع این است از رهگذر حضور شما در مدرسه عناصر انقلابی به‌ خصوص اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، اتحادیه شهرستان و استان و هیئت‌های انصارالمهدی(عج) تقویت و راهنمایی شوند.
گزارش تصویری اجمالی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا