کتاب آیه سال تألیف شد

کتاب‌های آیه سال با عناوین «آنها که می‌آیند»، «زندگی به رنگ ایمان» و «قرآن کتاب زندگی» تألیف شد.

به گفته حجت‌الاسلام علی‌آبادی معاون تولید و ارزیابی محصولات فرهنگی، کتاب‌های آیه سال برای مربیان و دانش‌آموزان اتحادیه‌ انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در سه جلد تألیف شد شد.

 

وی افزود: کتاب «آنها که می‌آیند» ویژه دانش‌آموزان تولید شده و به بررسی ویژگی‌های جامعه آرمانی برگرفته از آیه ۵۴ سوره مائده، می‌پردازد. در این کتاب ۵۱ موضوع از موضوعات مرتبط با آیه سال، بررسی شده است که ۲۵ مورد آن‌ها ویژه مباحث خیمه‌های معرفت طراحی شده‌اند؛ اگر چه همه مباحث آن قابلیت طرح در خیمه‌ها را دارند. این کتاب در ۱۱۲ صفحه قطع رقعی آماده شده است.

کتاب «زندگی به رنگ ایمان» کتاب کار مربی و یاور او در مباحث خیمه‌های معرفت می‌باشد. مباحث مطرح شده در این کتاب مبتنی بر تفسیر المیزان است؛ اگر چه گاهی از دیگر تفاسیر نیز بهره برده است. این کتاب در ۱۱۲ صفحه قطع رقعی تنظیم شده است.

همچنین کتاب «قرآن کتاب زندگی» نیز  ویژه مربیان طراحی شده و به عنوان طرح‌نامه غنی‌سازی فعالیت‌های فرهنگی با محوریت آیه ۵۴ سوره مائده در اختیار این عزیزان قرار می‌گیرد. این کتاب در گام نخست به «جزیی‌سازی عناوین مرتبط با آیه سال» پرداخته و سپس «محتواهایی برای فضاسازی‌های محیطی» پیشنهاد داده است که می‌تواند به عنوان محور برخی فعالیت‌های فرهنگی نیز مورد استفاده قرار گیرد. قرآن کتاب زندگی، در ۱۰۴ صفحه قطع رقعی برای مربیان عزیز مهیای چاپ شده است.

 

لازم به ذکر است که آیه سال، هر ساله توسط نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی اکبری، اعلام می‌شود و به عنوان چراغ راه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان نورافشانی می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا